Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelikte sigara ani bebek ölümlerine neden olabilir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte sigara ani bebek ölümlerine neden olabilir

  Reklam
  Uzmanlar, sigara içen hamilelerde bebeğin kan basıncının kontrolünün etkilendiğini ve bunun sonucunda oluşan çıkan problemler ile de ani bebek ölümlerinin ortaya çıkabileceğini belirtiyor.


  Uzmanlar, sigara içen hamilelerde bebeğin kan basıncının kontrolünün etkilendiğini ve bunun sonucunda oluşan çıkan problemler ile de ani bebek ölümlerinin ortaya çıkabileceğini belirtiyor.

  Hamilelikte sigara içmek anne rahmindeki bebeğin kan basıncını kontrol eden mekanizmaları da etkiliyor. Uzmanlar, bunun sonucunda ortaya çıkan problemler ile ani bebek ölümleri arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor.
  İtalyan haber ajansı ANSA’da çıkan habere göre, Stokholm’deki Karolinkska Enstitüsünden bir grup bilim adamı, 17’sinin annesi sigara tiryakisi olan yeni doğmuş 40 civarında bebeği inceledi.

  Gary Cohen başkanlığındaki araştırma ekibi, sigara içen annelerin bebeklerinin tansiyonlarında ve kalp atışlarında anormallikler olduğunu gözlemledi. Uzmanlar, bu bebeklerde görülen ani tansiyon değişikliklerinin çocuk 1 yaşına gelene kadar geçen zamanda daha da kötü bir hal aldığını belirtti.
  Bu bebeklerin kucağa alındıkları zaman tansiyonlarında görülen ani yükselişi örnek olarak gösteren bilim adamları, bunun hamilelikte sigara içilmesinin bebeğin kan basıncına vermiş olduğu zararın bir göstergesi olduğunu söyledi.
  Uzmanlara göre, anne adayının sigara içmesi sonucu ortaya çıkan bu dolaşım problemleri, özellikle sigara tiryakisi annelerin yeni doğmuş bebekleri arasında yaygın olan ani bebek ölümlerinin nedenleri arasında yer alıyor.


  Paylaş
  Hamilelikte sigara ani bebek ölümlerine neden olabilir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamilelik döneminde anne ne içerse veya ne yerse çocukta o yiyecek ve içeceklerden beslenir. Fayda gördüğü gibi zararda görebilir. Sigara hamilelik döneminde çocuğun ölümüne, veya doğduktan sonra herhangi bir rahatsızlığın oluşmasına sebebiyet verebilir.