Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Çatlatma (HCG) İğneleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çatlatma (HCG) İğneleri

  Reklam
  HCG hormonunun hamilelik üzerindeki olumlu etkilerini taklit etmek amacıyla üretilmiş bir takım ilaçlar mevcuttur. Bunlardan en önemlileri ilaçla veya kendiğinden olgunluğa ulaşan yumurtayı çatlatmak için uygulanan ve halk arasında çatlatma iğnesi olarak da bilinen iğnelerdir.
  Çatlatma amacıyla kalçadan tozu sulandırarak uygulanan pregnyl ampul ile karından yine sulandırarak cilt altına enjekte edilen Ovitrelle bu iğnelere verilen örneklerdir.
  Yine bazı durumlarda tüp bebek veya aşılama tedavilerini takiben yapılan HCG hormon iğneleri ile “”korpus luteum” desteklenmekte, bu şekilde salgılanan progesteron hormonu sayesinde gebeliğin devamlılığı amaçlanmaktadır.


  Paylaş
  Çatlatma (HCG) İğneleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  HCG iğneleri, hamileliğin olumlu etkilerini devam ettirmek amacıyla vurulan iğnelerdir. En çok tercih edilen iğneler kalçadan ve karın içine suyu enjekte edilmesidir. 3. 3
  Kadında yumurta çatlatma iğnesi kısırlık tedavisi gören hanımlarda kullanıldığı gibi yumurta tembelliği olan hanımlar dada kullanılır.Kadında yumurtlamada sorun varsa ilaşlarla yumurta istedildigi büyüklüğe gelince iğne ile çatlaması sağlanır bu şekilde bir çok hanım bebek sahibi olmaktadır.çatlatma iğnesi vücuttan kaç günde atılır,  ovitrelle vücuttan ne zaman atılır,  ovitrelle vücuttan nezaman atılır,  çatlatma iğnesi vücuttan ne zaman atılır,  catlatma ignesi vucuttan ne zaman atilir,  ovıtrelle kac gunde vucuttan gider,  hcg vucuttan ne zaman atılır