Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hormonlu Gıdalar sperm ve yumurtaya zarar veriyor!! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hormonlu Gıdalar sperm ve yumurtaya zarar veriyor!!

  Reklam
  Sperm sayısı ile ilgili sıkıntı çeken arkadaşlar ve yumurtlamaya bağlı sorunlar yaşayanlar mutlaka okumalı ve yiyeceklerine dikkat etmeliler...

  Bartın'da belediyenin katkılarıyla anne-baba olacak ve tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen vatandaşlara yönelik bir seminer düzenlendi.

  Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen seminere Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu katıldı.

  Semineri Bartın Belediye Başkanı Ahmet Altıntel ile İl Genel Meclis Üyesi Şükrü Kaval da izledi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, hormonlu sebze ve meyvelerin tüketen kadın ve erkeklerin üreme organlarında kısmi zararlar oluştuğunu söyledi. Prof. Dr. Pabuçcu, "Çevresel faktörler erkek ve kadınları çok etkiliyor. Bebek olmama durumları daha sık yaşanmaya başladı.

  Eskiden hormonlu yiyecekler yoktu, cep telefonu yoktu, yüksek gerilim hatları yoktu. ABD'den gelen araştırmalar da, cep telefonu kullanan erkek ve hanımlar ile hormonlu gıdalar tüketenlerde bu tür olayların yaşanabildiğini gösteriyor. Bilimsel verilere göre hareket etmek zorundayız. Mümkün olduğunca mevsimine göre sebze ve meyve tüketimini yapmamız gerekiyor. Kışın domates yemenin ne kadar mantığı var, tartışılır. Kışın domates yoktu. Kışın salatalık olmazdı. Turşu yaparlardı, turşu yerdik. Şimdi her yerde domates var. Ama tadı yok. 15-20 yıl önce bunlar yoktu. Ama tatları kalmadı. Doğal beslenmeye çalışın. Cep telefonları ve ısıyı artıran şeylerden uzak durun. Sperm hareketleri ısıdan etkileniyor. Erkeklerin teknolojik şeylerden kendilerini koruması gerekiyor. Bu tür durumlarda spermler etkileniyor ve bebek olma ihtimali giderek düşüyor.

  Türk Silahlı Kuvvetleri yeni bir uygulamaya geçti ve askere giden gençlerimize cinsel yolla bulaşan hastalıklar, gebelikten korunma yöntemleri anlatılıyor. 34 yaşından sonra tüp bebek dönemi geldi demektir. Emekli sandığı garantiniz varsa, 3 bin YTL'ye tüp bebek yapılıyor. Tüp bebek merkezinde genetik dahil tüm imkanlar var. ABD'deki tüp merkezinde ne yapılıyorsa, bizim merkezimizde de yapılıyor" dedi.


  Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, genç kızların ergenlik dönemi ile ilgili eğitiminin de çok önemli olduğuna değindi. Prof. Dr. Papuçcu, bu durumun bir gerçek olduğunu ve tabu olmaktan çıkarılması gerektiğini ifade etti.

  alıntı


  Paylaş
  Hormonlu Gıdalar sperm ve yumurtaya zarar veriyor!! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hormonlu gıdalar, hazır paketli gıdalar ve cep telefonu bilgisayar gibi aletlerin radyasyon salgılaması ile kadınların yumurtalıklarına erkeklerin spermlerine zarar vermektedir. Mümkün olduğunca bu tür şeyleri hayatın merkezi haline getirilmemelidir.