Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Beslenme ve Bebeğin Cinsiyeti - Cinsiyet belirleme her zaman merak edil Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Beslenme ve Bebeğin Cinsiyeti - Cinsiyet belirleme her zaman merak edil

  Reklam
  Beslenme ve Bebeğin Cinsiyeti

  Cinsiyet belirleme her zaman merak edilen bir konudur. Aslında etik değildir ve doğanın hassas dengesi bozulmamalıdır.

  Besinlerle Bebeğin Cinsiyetini Belirleme İlişkisi

  Bebeğin cinsiyetini belirlemek için uygulanan özel beslenme rejimi erkek bebek isteyenler için potasyum ve sodyumdan zengin gıdaların yani muz, kuru fasulye, nohut, mercimek, kayısı, ananas, her türlü et ve bu gibi gıdalar, kız bebek isteyenler için kalsiyum ve magnezyumdan zengin gıdaların yani süt ve süt ürünleri, yumurta, patates, hamur işleri, sütlü tatlılar ve bu gibi, tuzsuz besinler doktor kontrolünde uygulanması esasına dayanır. Beslenme rejimi yalnız kadınlar tarafından uygulanır, erkekler rejime dahil değildir.

  Bebek cinsiyetini önceden belirlemede beslenme ve duşun rolü

  Bu rejim üç ay yapıldıktan sonra doktor tarafından ilişki günü tesbit edilir ve gebe kaldığı kanıtlanıncaya kadar belirlenen beslenme rejimine devam edilir. İlişki gününe kadar erkek korunma yöntemine devam etmelidir.

  Gebelik kesinleşince istenilen besin yenilebilir, rejime devam etmenin hiçbir anlamı kalmaz. Gebelik oluşmazsa beslenme rejimine altı aydan fazla devam edilmez. Alınmayan besinlere karşı vücutta bir takım eksiklikler ve devamlı yenilen besinlere bağlı olarak da bir takım kan değerleri artabilir ve çok önemli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Örneğin erkek çocuk diyetini kalp hastaları, böbrek hastaları, hipertansiyonlu olanlar asla kullanamaz.

  Beslenme rejiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da rejim süresince asla listede önerilen besinler dışına çıkılmamasıdır. Beslenme rejiminde başarı oranı, annenin sabırlı olmasına verilen listeyi uygulama durumuna bağlı olarak %80-%90 dır.


  Paylaş
  Beslenme ve Bebeğin Cinsiyeti - Cinsiyet belirleme her zaman merak edil Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yapılan inceleme ve çalışmalar çiftlerin bebeğin erkek veya kız olmasını bir takım tavsiyeye uyarak belirledikleri görülmektedir. Bu uygulamada yiyeceklerin etkin özelliği bulunmaktadır.