Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Astım ve Hamilelik - Astım hastası anne adaylarında ilaç kullanımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Astım ve Hamilelik - Astım hastası anne adaylarında ilaç kullanımı

  Reklam
  Astım ve Hamilelik  Astım hastası anne adaylarında ilaç kullanımı, solunum yetmezliğine oranla daha güvenli. Hamilelerin düzgün nefes alamaması aynı şekilde doğmamış bebeğe de yansıyacaktır. Yapılan araştırmalar, astım rahatsızlığı çekmektense ilaç almanın daha güvenli olduğunu göstermektedir. Astım rahatsızlığı yaşayan hamile kadınların, hastalığı kontrol altında tutmalarının, bebeklerinin sağlığı açısından büyük bir önemi olduğu ortaya çıktı. Astım ilacı kullanımının doğmamış bebek üzerinde etkisi olacaktır ancak hamilelik dönemindeki solunum yetmezliği daha büyük bir risk teşkil ediyor.

  Hastanın hamilelik dönemindeki solunum yetmezliği, ceninin ihtiyaç duyduğu oksijeni sağlamasında sorun yaratmaktadır. O nedenle astım hastası hamile kadınlar, doktor tavsiyesine başvurarak hareket etmelilerdir.


  Paylaş
  Astım ve Hamilelik - Astım hastası anne adaylarında ilaç kullanımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Astım hastalığına yakalanan bir kişi nefes alıp vermekte zorlanır. Hamile bir bayanın astımı gebeliği boyunca çekmesi bebeğe gidecek oksijeni engelleyeceğinden ilaç kullanımı daha faydalı görülür.