Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelikte Cep Telefonu Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte Cep Telefonu

  Reklam
  Amerikada yapılan bir araştırmaya göre hamilelikte cep telefonu kullanmak doğacak çocuk üzerinde çeşitli sorunlara yol açıyor. Aşağıdaki makalede hamilelikte cep telefonu kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  ------------
  Hamilelik döneminde cep telefonu kullanan annelerin doğacak olan çocukları başta davranış bozukluğu olmak üzere çeşitli ruhsal hastalık riski taşıdığı bildiriliyor.

  ABD'nin Los Angeles Üniversitesi ile Danimarkalı Aarhus tarafından yapılan geniş kapsamlı araştırma sonuçlarına göre, hamilelik esnasında kullanılan cep telefonları doğacak olan çocukta davranış bozukluklarına yol açıyor.

  Yaklaşık 13 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada hamile bir kadının günde bir kaç kez cep telefonu eline alıp kullanması bile doğacak olacak çocuğun hiperaktivite, davranış bozuklukları, okul çağına geldiğinde duygusal karmaşa gibi bazı ruhsal hastalıklara yakalanma riskini taşıdığı ortaya çıktı. 7 yaş öncesi cep telefonu kullanan çocuklarda da bu yüzden çeşitli davranış bozuklukları meydana gelebiliyor.

  1990 yıllarının sonunda Danimarka'da yeni doğan 13 bin 159 çocukta yapılan araştırmada, davranış bozukluğu yaşayan bebeklerin annelerinin yüzde 54'ün hamilelik sırasında cep telefonu kullandığı ortaya çıktı. 7 yaş öncesi cep telefonu kullanan çocuklarda görülen davranış bozukluğu ise yüzde 80'e kadar yükseldi.

  Konuyla ilgili yapılan araştırmaların öncülerinden olan New York Mount Sinai Üniversitesi Profesörlerinden Sam Milham, ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada elde edilen araştırma sonuçlarının doğruluğunu savunarak Kanada'da radyasyon verilen hamile farelerde yapılan benzeri bir deneyde benzer sonuçların ortaya çıktığını söyledi.

  Yazının Kaynağı: cocukgelisimi.net


  Paylaş
  Hamilelikte Cep Telefonu Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Telefon artık hepimizin vazgeçilmezi haline gelse de hamile bayanların ellerinden geldikçe telefonu kendilerinden uzak tutmaları gerekir. Çünkü radyasyon içeren telefon bebek üzerinde olumsuz etkiler göstermektedir.