Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelikte Önerilen Kilo Alımı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte Önerilen Kilo Alımı

  Reklam
  Hamilelikte Önerilen Kilo Alımı Hamile kalmadan önceki kilonuza bağlı olarak gebelikte alacağınız kilo belirlenir.
  Ne kadar kilolu olursanız olun, hamilelik döneminde diyet yapmayı düşünmeyin. Şeker ve yağ içeriği düşük olan besinlerle öğünlerinizi düzenleyin. Günde 3 öğün yerine 6 defa küçük öğünler hazırlamak sizin için daha iyidir.

  Gebelikte Önerilen Kilo Alımı Kilo alma miktarı (kg)
  Durumunuz
  Normalden düşük kilolu
  12-18
  Normal kilolu 11-15
  Normalden fazla kilolu 6,5-11
  Çok fazla kilolu (obez) 6,5
  ikiz gebeliği olanlar 15-20
  Vitamin ve Mineral Desteği
  Dengeli besleniyor ve bol taze gıda alıyor iseniz, vitamin ve mineral desteği ihtiyacınız olmayacaktır. Vitamin ve mineralleri günlük besinlerinizden temin etmeye çalışın. Hiçbir hap iyi bir diyetin yerini tutamaz. Beden için en iyi vitamin ve mineral desteği taze besinlerdir. Ancak kansızlık gibi bazı özel durumlarda doktorunuz vitamin desteği verebilir. Vitamin ve mineraller, yüksek dozda alındıklarında bedende ilaç etkisi yaparlar. Bunun için vitamin ve mineral desteğini doktorunuzun gözetiminde ve önerilen miktarda almalısınız.


  Paylaş
  Hamilelikte Önerilen Kilo Alımı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamile bayanların doktorlarının verdiği listeyi takip ettikleri sürece kilolarını kontrol edebilir ve kilo alımını engelleyebilirler. Sadece bebeğin ve kendilerinin ihtiyacı kadar yemek yerler. Buna rağmen hamilelikte 11 kiloya yakın kilo alımı normal olarak görülmektedir.