Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelikte Kilo - - İş vs Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelikte Kilo - - İş vs

  Reklam
  Hamilelikte Kilo - Seks - İş KİLO
  Hamilelik süresince kadın kaç kilo almalıdır?
  Yine, bu kişiden kişiye göre değişir. Ortalama yaklaşık 12 kg'dir. Rahmin içerdikleri (bebek, amniyotik sıvı, plasenta) yaklaşık 5kg'dir. Bu kilo, doğumla birlikte hemen gider. Kilonun kalan diğer kısmı, rahmin kendisinin genişlemesinden, kan miktarının artışından, su tutumundan ve alınan kilolardan ibarettir. Bunları çoğu doğumdan birkaç gün sonra yok olur. Alınan kiloların gitmesi biraz zor olabilir.

  SEKS
  Hamilelik süresince seks iyi bir fikir midir?
  Hamile bir kadının partneriyle normal bir seks hayatını engelleyecek hiçbir durum yoktur.
  Herhangi vajinal bir leke veya kanama görülürse, bir problem ortaya çıkabilir. Bu, rahim boynundaki masum bir durum sonucu ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, içeri nüfuz eden bir cinsel ilişki bu duruma sebep olabileceğinden, bundan kaçınılması verilebilecek standart bir öğüttür. Plasentanın rahim boynuna çok yakın olduğu öngörülen kadınlara, ağır ve korkutucu bir kanama olabileceğinden, içeri nüfuz eden cinsel ilişkiden uzak durmaları tembihlenir.
  Yukarıda belirtilen durumlar hariç, hamileliğin ikinci yansının sonlarınaa kadar cinsel ilişki normal olarak yaşanabilir.

  İŞ
  Hamile bir kadın, hangi aşamada işi bırakmayı planlamalıdır?
  Buna standart bir cevap verebilmek mümkün değildir. Herkesin koşullan farklıdır ve hamileyken işe ne kadar devam edileceğini bu faktörler belirler. İşin tarzı, kadının genel sağlık durumu, hamilelik durumu (tekli veya ikiz hamilelik), olabilecek problemler (tansiyon düşüklüğü gibi) gibi faktörler bu kararda etkili olur.
  Az stresli bir ofis işinde çalışan kadın istediği kadar çalışabilir, tabi eğer istediği buysa... Hamileliğe karşı ters bir etkisi olmaz. Normal bir hamilelik yaşayan hamile bir kadına verilebilecek en iyi tavsiye, vücudunu dinlemesidir.

  Yazının Kaynağı: Dr. joe Kabyemela - Dr. Leanne Bricker ( Hamilelik ve Doğum Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar)


  Paylaş
  Hamilelikte Kilo - - İş vs Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamile bayanların alabilecekleri en ideal kilo sayısı 12dir. Bunun üstüne çıkmak bebeğe bir faydası dokunmaz anneye de yük ve rahatsızlık vereceğinden yeterli ve dengeli beslenmek gerekir.