Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelik - Hamilelikte Hurma Yemenin Faydaları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelik - Hamilelikte Hurma Yemenin Faydaları

  Reklam
  HAMİLELİKTE HURMA YEMENİN FAYDALARI

  Hurma, Kuran-ı Kerimde de adı sıkça geçen kutsal bir meyve. Faydaları o kadar çok ki… Hurmanın, normal hayatta olduğu kadar, hamilelikte de fayda sağlayan bir meyve olduğunu biliyor muydunuz?

  * Hamilelik sırasında, alınması gereken folik asit miktarı, iki katına çıkar. Hurma, bol miktarda folik asit içerdiğinden, tüketilmesi faydalı olacaktır.


  * Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen bir vitamindir.Bu yüzden hamilelikte folik asit alınması çok önemlidir.
  * Hurmanın içerdiği demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan, hemoglobin sentezini kontrol eder ve bu da, hamilelikte kansızlığın engellenmesini ve bebeğin gelişimi için hayati önem taşıyan, kandaki alyuvarlar dengesinin, uygun hale gelmesini sağlar.
  * Ayrıca, hurma, içeriğinde bulunan,Oksitosin maddesi sayesinde, rahim kaslarının, daha güçlü kasılmasını sağlayarak, doğumun kolay olmasını sağlar.

  alıntı  Paylaş
  Hamilelik - Hamilelikte Hurma Yemenin Faydaları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allahım razı olsun.Bilgiler ve konu için sağolasınız inşallah.hamilelikte hurma yemenin faydaları,  hamilelikte hurma tüketimi,  hamilelikte hurma yenir mi,  hamilelikte ayva tüketimi,  hamileyken hurma yemek,  hurma hamilelik,  hamilelikte hurma yenirmi