Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan Hamilelik - Hamilelik Ve Kahve Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hamilelik - Hamilelik Ve Kahve

  Reklam
  Hamilelik Ve Kahve
  Hamileler dikkat! Günde 4 fincandan fazla kahve zararlı. Yapılan araştırmalar kahvedeki kafeinin çocuk düşürme riskini arttırdığını ortaya koyuyor.
  İsveç te yapılan bir araştırma günde 4 kupadan fazla kahve içmenin hamileliğin başında çocuk düşürme riskini 2 katına çıkardığını ortaya koydu.
  Araştırmaya katılanlardan Karolinska Enstitüsü profesörlerinden Sven Cnattingius kahvedeki kafeinin çocuk düşürme riskini artırdığını belirlediklerini söyleyerek kahve tüketiminin azaltılması durumunda ceninin sağlıklı büyüyeceğini belirtti. Cnattingius araştırmalarında hamileliklerinin 6 ila 12 inci haftaları arasında çocuk düşürmüş kahve bağımlısı 562 kadın ile sağlıklı olarak bebeklerini dünyaya getirmiş 953 kadının durumunu incelediklerini kaydetti.
  İsveç te yapılan araştırmada kadınların kahve çay ve kolalı içeçiklerden aldıkları kafein miktarının araştırıldığı bunun yanında hamilelikte risk faktörleri olan sigara yaş daha önceki düşükler ve sabah bulantılarının da dikkate alındığı ifade edildi. Araştırmanın sonuçlarının New England Tıp Dergisi nin bu haftaki sayısında yayımlanacağı bildirildi.

  alıntı


  Paylaş
  Hamilelik - Hamilelik Ve Kahve Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kahvenin kokusu bebeği harekete geçirdiği saptanmıştır. Kahvenin bu kadar etkili olması nedeniyle annelerin uzak durması gereken içeceklerden bir tanesidir.