Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Hadislerden ve Sahabelerden Öyküler Forumundan Sahabe-i kiramin hayatindan örnek bir olay. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sahabe-i kiramin hayatindan örnek bir olay.

  Reklam
  Huzeyfe oğlu Cehm (r.a) diyorki:

  "Yermük savaşında amcamın oğlunu aramaya başladım.Yanıma birazda su aldım.Tesadüfen onu buldum. Ölmek üzere idi. Su vereyimmi diye sordum.İşaretle ver dedi. Tam o sırada yanıbaşında ölmek üzere olan biride ahhh etti. Amcam oğlu sesi işitince içmekten vazgeçti.İşaretle suyu ona götürmemi istedi.Yanına gittim,baktım Ebul As oğlu Hişamdı.Yanına henüz varmıştım ki,yakınında başka bir sahabi acıyla inledi.
  Hişam işaretle suyu ona götürmemi istedi. Yanına gittiğimde ölmüştü.Hişamın yanına gittim o da ruhunu teslim etmişti. Hemen amca oğlumun yanına gittim o da ruhunu teslim etmiş, cansız yatıyordu."

  Değerli gönül dostları; Şu fedakarlığın derecesine bakınki, kendisi susuzluktan ölmek üzere iken bile ikram edilen suyu içmiyor, kardeşine gönderiyor. ve susuzluktan ölüyor.

  Ölürken,hisleri ve şuurları kaybolmak üzere iken bile diğer kardeşlerine yardım etmeye çalışıyor.

  alıntı.


  Paylaş
  Sahabe-i kiramin hayatindan örnek bir olay. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Gerçek fedakarlık canı teslim etmek üzereyken bile kendisinden önce kardeşini düşünmektir. Ölüm döşeğinde iken susuzluk daha ağır basmaktadır. Bu durumdayken bile birbirlerini düşünerek kendi acılarını ihtiyaçlarını unuturlar.sahabelerin hayatından kıssalar,  sahabi hayatlarından kıssalar,  sahabe hayatından kıssalar,  sahabe hayatlarından kıssalar,  sahabe hayatından örnek olaylar,  sahabelerin hayatlarından kıssalar,  sahabe hayatindan ornekler