Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan Evden Çıkış Ve Eve Giriş Duaları Hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Evden Çıkış Ve Eve Giriş Duaları Hadisler

  Reklam
  Hadis No : 1816
  Ravi: Ümmü Seleme
  Tanım: Resulullah (sav) evinden çıktığı zaman şu duayı okurdu: "Allah'ın adıyla Allah'a tevekkül ettim. Allahım! Zillete düşmekten, dalalete düşmekten, zulme uğramaktan, cahillikten, hakkımızda cehalete düşülmüş olmasından sana sığınırız"
  Kaynak: Tirmizi, Da'avat 35, (3423); Ebu Davud, Edeb 112, (5094); Nesai, İstiaze 30, (8, 268); İbnu Mace, Du


  Hadis No : 1817
  Ravi: Enes
  Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Evinden çıkınca kim: "Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ettim, güç kuvvet Allah'tandır" derse kendisine: "İşine bak, sana hidayet verildi, kifayet edildi ve korundun da" denir, ondan şeytan yüz çevirir."
  Kaynak: Tirmizi, Da'avat 34, (3422); Ebu Davud, Edeb 112, (5095); Nesai, İstiaze (8.268)


  Hadis No : 1818
  Ravi: Ebu Malik el-Eş'ari
  Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kişi evine girince şu duayı okusun: "Allahım! Senden hayırlı girişler, hayırlı çıkışlar istiyorum. Allah'ın adıyla girdik, Allah'ın adıyla çıktık, Rabbimiz Allah'a tevekkül ettik". Bu duayı okuduktan sonra ailesine selam versin."
  Kaynak: Ebu Davud, Edeb, 112, (5096)


  Paylaş
  Evden Çıkış Ve Eve Giriş Duaları Hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Evden çıktığımız zaman ne tür bela ve kazanın başımıza geleceğini bilemediğimizden dua ederek çıkarız. Eve girerken şeytanların bizimle eve girmemesi için de yine dua ederek Allah'tan yardım isteriz.evden cikma duasi,  eve giriş çıkış duası,  tuvalete giriş çıkış duaları,  eve giriş çıkş duası tuvalete giriş çıkış duası,  eve çıkış duası ve anlamı