Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan Tuvalette Ölmek Kötülük İşaretimi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Tuvalette Ölmek Kötülük İşaretimi?

  Reklam
  Bizler perdenin arkasını bilemeyiz. Hangi yerde ne şekildeki ölüm hakkımızda hayırlıdır kestiremeyiz. Hüsnüzanna memuruz. Şunu biliriz ki, bir ömür boyu İslami hayat yaşayanların amellerini Rabbimiz zayi etmez. Bunu ayetinde kendisi buyurmaktadır.

  – Allah sizin imanınızı zayi etmez. İmanla işlediğiniz amelleriniz boşuna gitmez. (Bakara, 143)

  – Allah zerre kadar kuluna zulmetmez. Zerre kadar da amelinizi yok etmez. (Nisa, 40)

  Mühim olan imanlı ve amelli yaşamaktır. Ölmenin şekli ve yeri o kadar mühim değildir. İmanlı insan tuvalette ölse de imanın icabı olarak cennete gider. İmansız insan camide de ölse imansızlığının gereği cehennemi boylar. Hayat boyu İslamı yaşayanın kötü görünüşlü ölmesi amelinin zayi olduğuna delil sayılmaz. Allah iman etmiş kimsenin amelini zayi etmez. Hem de zerresini bile.

  Üzülecek bir görünüş içinde ölmek günahının affına sebep de olabilir. Biz hüsnüzanna memuruz. Suizan bize layık olmaz. Hüsnüzannımızda yanılmış olsak günah yoktur. Ama suizannımızda yanılsak günah vardır. Bunu unutmamak gerek. (6)

  Allah cc. hepimize imanlı ölmeyi nasip etsin .
  -Amin..


  Paylaş
  Tuvalette Ölmek Kötülük İşaretimi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İmanlı bir şekilde yaşadıktan sonra nerede hangi şekilde öldüğü çok da önemli değildir. Ölümün zamanı bellidir. Kimi nerede yakalayacağını bir tek Allah bilir.