Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan Vesveseden kurtuluş duâsı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Vesveseden kurtuluş duâsı

  Reklam
  Vesveseden kurtuluş duâsı


  İmam-ı Gazalî hazretleri buyurdu ki:

  Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalıdır! Şeytan cahillere daha çok musallat olur. Dinini iyi bilene vesvese veremez.

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  “Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla [az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!”

  “Şeytan, kalbe vesvese verir. Allahü teâlânın ismi söylenince hemen kaçar. Söylenmezse vesvese vermeye devam eder.”

  Vesvese, duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. Bunun için, bilhassa günah işleme meyli olduğu zaman, hemen Allahı hatırlamaya, onu anmaya çalışmalı, istigfar, salevat ve duâ okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalıdır! Günahlara tevbe etmelidir! Şeytanın vesvesesinden ve sıkıntılardan kurtulmak için, hergün şu duâyı okumalıdır:

  “Ya Allah-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya Allah-ül-hayy-ül-halim-ülazim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi!” (22)  Paylaş
  Vesveseden kurtuluş duâsı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların nefsini kullanarak hata yapmalarını kolaylaştıran şeytan vesveseleri ile günah işlemelerine neden olmaktadır. Bundan korunmak için duayı bir zırh gibi üzerimizde taşımayı adet haline getirmek gerekir.vesvese örnekleri