Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan Küfürden kurtulmak için dua Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Küfürden kurtulmak için dua

  Reklam
  Küfürden kurtulmak için duâ  Erkek olsun, kadın olsun, her Müslümanın, her sözünde, her işinde, Allahü teâlânın emrlerine, yanî farzlara ve yasak ettiklerine yanî harâmlara uyması lâzımdır. Bir farzın yapılmasına, bir harâmdan sakınmağa ehemmiyyet vermiyenin îmânı gider, kâfir [Allahın düşmanı] olur. Kâfir olarak ölen kimse, kabirde azâb çeker. Âhıretde Cehenneme gider. Cehennemde sonsuz yanar. Af edilmesine, Cehennemden çıkmasına imkân ve ihtimâl yoktur.

  Kâfir olmak çok kolaydır. Her sözde, her işde kâfir olmak ihtimâli çokdur. Küfrden kurtulmak da çok kolaydır. Küfrün sebebi bilinmese dahî, hergün bir kerre, “Yâ Rabbî! Bilerek veyâ bilmiyerek küfre sebeb olan bir söz söyledim veyâ bir iş yapdım ise, nâdim oldum, pişmân oldum. Beni af et” diyerek tevbe etse, Allahü teâlâya yalvarsa, muhakkak afv olur. Cehenneme gitmekden kurtulur.

  Cehennemde sonsuz yanmamak için, hergün muhakkak tevbe etmelidir. Bu tevbeden dahâ mühim bir vazîfe yokdur. Tekrâr bildirelim ki, kul hakkı bulunan günahlara tevbe ederken, bu hakları ödemek ve terk edilmiş namazlar için tevbe ederken, bunları kazâ etmek lâzımdır.


  Paylaş
  Küfürden kurtulmak için dua Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çevresinde normal karşılanan ve alışkanlık haline gelen küfür, aslında basit algılansa da günahtır. Müslümanların ağzından çıkan her söze amin diye her sözünü kendinden üstün olabilecek meleklerin kayda aldığı kişinin sözlerinin kabul olması için amin demektedirler.