Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ

  Reklam
  Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ  Hadis-i şerifte buyuruldu ki, “Birinize derd ve belâ gelince, Yûnüs Peygamberin duâsını okusun! Allahü teâlâ Onu muhakkak kurtarır. Duâ şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâne-ke innî küntü minez-zâlimîn”. (15)

  Yine hadis-i şerifte, “Sabah, kalkınca, üç kere Bismillâhillezî lâ-yedurru ma'asmihî şey'ün fil'ardı velâ fissemâ ve hüvessemî'ul'alim, (16) okuyana akşama kadar, hiç derd, belâ gelmez” buyuruldu.

  “Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm.” (24) Duâsı da, ruhi hastalıklar ve bütün hastalıklar için okunur. Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur. Evvelinde ve âhirinde yüzer def’a salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir. Ayrıca şu duâ da okunmalıdır.

  “Yâ Allahü biketehassantü ve biabdike ve resûlike seyyidine Muhammedin sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem estecertü.” (52)
  Paylaş
  Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hayatın ne denli sıkıntı ve bela getireceği bilinmez. sıkıntı ve dertsiz bir hayat da olmaz. Çünkü bu dünya bir imtihan yeridir ve imtihanlar bizim ahiretimizi belirlemesi için verilmektedir.