Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua

  Reklam
  (Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)

  (Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.) (23)

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  “İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır”

  “Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.”

  “La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır”

  “Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

  “Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

  “Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.”

  “Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

  İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-ı şerife getirirdi.


  Paylaş
  sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua Mumine Forum

 2. 2
  ata
  Reklam
  Hocam 5 hastaneye basvurdum,cok sukur Bir sey cikmadi fakat vucudumda agrimadik yer yok sanki her. tarafimi dolasiyor,genellikle ikindi baslayip gece daha fazlalasiyor,Bir telas,Bir korku,Bir urkme,halsizlik,bazen cift gorme,olum korkusu,kalp carpmasi,bazi seylerden hevesimin bitmesi,daha Bir cok sey ne yapabiliriz.tsk