Dualar / Yakarışlar ve Hadislerde Dua Örnekleri Forumundan Sıkıntı Anında Yapılan Dualar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sıkıntı Anında Yapılan Dualar

  Reklam
  Sıkıntı Anında Yapılan Dualar

  لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ الْعَظِيمُ الْحَلِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَ رَبُّ الْعَرْشِ الْكَرِيمُ

  1) “Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hak olarak ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur. Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak olarak ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur. Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak olarak ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.”
  Buhari, Müslim
  اَللَّهُمَّ رَحْمَتَكَ أَرْجُو، فَلاَ تَكِلْنيِ إِلىَ نَفْسِي طَرْفَةَ عَيْنٍ، وَ أَصْلِحْ ليِ شَأْنِي كُلَّهُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ

  2) “Ey Allah’ım! Rahmetini umarım. Göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa beni nefsime bırakma. Bütün işlerimi ıslah et. Senden başka hak olarak ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.”
  Ebu Davud, Ahmed, Albâni Sahihi Ebu Davud
  لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ، سُبْحَانَكَ إِنيِّ كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

  3) “Allah’ım! Senden başka hak olarak ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur. Seni tüm noksan sıfatlardan tenzih ederim. Gerçekten ben zâlimlerden oldum.”
  Albâni Sahihi Tirmizi 3/168
  اَللهُ اللهُ رَبيِّ لاَ أُشْرِكُ بِهِ شَيْئاً

  4) “Allah! Rabbim! Allah’ım! Sana hiçbir şeyi ortak koşmam.”
  Ebu Davud, Albâni Sahihi İbni Mace
  اللهُمَّ إنِّي أعوذُ بِكَ مِنَ الهَمِّ و الحَزَنِ والعَجْزِ و الكَسَلِ و الجُبْنِ و البُخْلِ و ضَلَعِ الدَّيْنِ و غَلَبَةِ الرِّجالِ

  5) “Allah’ım! Kederden, hüzünden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun belimi bükmesinden ve insanların bana galip gelmesinden sana sığınırım.”
  Buhari 6314
  اللهُمَّ رَحْمَتَكَ أرْجُو فَلاَ تَكِلْنِي إلَى نَفْسِي طَرْفَةَ عَيْنٍ و أصْلِحْ لِي شَاْنِي كُلَّهُ لاَ إلَهَ إلاَّ أنْتَ

  6) “Allah’ım! Rahmetini umarım. Beni göz açıp kapatıncaya kadar da olsa nefsime bırakma! Her işimi ıslah et! Senden başka ilah yoktur.”
  Ebu Davud 5090, Ahmed 5/42
  لاَ اِلهَ اِلاَّ أَنْتَ سُبْحاَنَكَ إنِّي كُنْتُ مِنَ الظا لِمِينَ

  7) “(Allah’ım!) Senden başka ilah yoktur. Seni (tüm noksanlıklardan) tenzih ederim. Gerçekten ben zalimlerden oldum.”
  Tirmizi 3734


  Paylaş
  Sıkıntı Anında Yapılan Dualar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sıkıntı durumlarında dünyaya dalıp farklı şekillerde sıkıntıyı atmak yerine Allah ile hemhal olunup dua ve zikir ederek geçirmeye çalışmak daha iyidir.