Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Hadis - Oturarak Tuvalet Yapmanın Gerekliliği Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hadis - Oturarak Tuvalet Yapmanın Gerekliliği

  Reklam
  95) Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:
  “Herkim size Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in ayakta bevl ettiğini söylerse, onu tasdik etmeyin. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) sadece oturarak bevl ederdi.”
  Tirmizi (12) Ebu Avane (1/198) Nesei (29) İbni Mace (307) Tayalisi (1010) Albânî (201 Sahiha)
  (96) Abdurrahman bin Hasene (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Amr bin Âs ile birlikte oturuyor idik. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) elinde bir kalkan olduğu halde yanımıza çıktı. Müteakiben onu kendisine sütre edinip oturarak bevl etti. Biz aramızda konuşarak, kadınlar gibi bevl ediyor dedik. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) yanımıza gelerek:
  ‘İsrail oğullarının arkadaşı olan kimsenin başına geleni bilmiyor musunuz? Onlara bevl isabet ettiğinde orayı keserlerdi. O kimse İsrail oğullarından bunu yasakladı. Neticede bu kimse kabrinde azaba uğratıldı’ buyurdu.”
  Ebu Davud (22) Nesei (30) İbni Mace (346) İbni Hibban (3127) Tayalisi (519) Humeydi (882) Hâkim (1/184) Beyhaki (1/104) Ahmed (4/196)


  Paylaş
  Hadis - Oturarak Tuvalet Yapmanın Gerekliliği Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Müslümanlar sünnet olduğu ve abdest aldığı için oturarak bevl etmelidir.Yani ayakta bevl etmenin sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmamak gerekri.Aynı zamanda ayakta yapıldığı zaman üzerimize sıçrayabilir.Bu da temiz olmaya mani olur ve kabir azabına neden olur.oturarak tuvalet yapmak,  oturarak tuvalet