Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Hadis - Kar ve Dolu Suları Temizdir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hadis - Kar ve Dolu Suları Temizdir

  Reklam
  3) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) namazda iftitah tekbirini aldığı vakit, okumadan önce biraz sukut ederdi. Ben:
  −Ya Rasulallah, babam ve annem sana feda olsun tekbirle kıraat arasındaki sukutunu görüyor musun orada ne diyorsun, dedim. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  −‘Allahumme Bâid Beyni ve Beyne Hatayaye Kema Bâadte Beynelmeşriki Velmagrib. Allahumme Nakkıni Min Hatayâye, Kema Yunakka’s-Sevbulebyadu Mineddenes. Allahummeğsilni Min Hatayâye Bisselci Velmâi Velbered diyorum’ buyurdu.”
  Duanın Manası: “Ey Allah’ım, doğu ve batı arasını uzaklaştırdığın gibi, benim ile günahlarımın arasını uzaklaştır. Ey Allah’ım, beyaz elbisenin kirden arındırıldığı gibi, beni kirden arındır. Ey Allah’ım, günahlarımı kar, su ve dolu ile yıka.”
  Müslim: 598/147, Buhari: 757, Ebu Avane: 1/9899, Ebu Davud: 781, Darimi: 1/283, İbni Mace: 805, İbni Hibban: 1775, Beyhaki: 2/195, Begavi: 574


  Paylaş
  Hadis - Kar ve Dolu Suları Temizdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğa olayları arasında su döngüsü de bulunmaktadır.Kar ve dolu temiz sulardır.Onlar temizlenip tekrar tekrar dünyamıza düşmektedir.Bu suların temiz olduğu hadisler ile sabittir.kar ile ilgili hadisler,  kar ile ilgili ayetler,  kar ile ilgili hadis,  karla ilgili hadisler,  karla ilgili ayetler,  kar hakkında hadisler,  kar ile ilgili ayet