Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet

  Reklam
  - Cebrail bir gün kendi yaratılışına bakmış ve Allah'a şükür için 2 rekat namaz kılmış ve bu namaz tam 1000 yıl sürmüş. Cebrail " ya rabbim benim namazımdan daha güzel namazı olan var mı? " diye sormuş Allah'a. Yüce Mevla cevaplamış " ahir zamanda namaz kılan gençler vardır. onların 2 rekatlık namazı kısacık sürer ama senin 1000 yıllık namazından daha güzeldir... "

  hadis - i şerif  - Allah gençliğini ibadetle geçiren genci elbet sever.

  hadis - i şerif


  - Allah kendisine ibadet eden genç ile meleklerine karşı iftihar eder ve " şu kuluma bakınız benim için kendi nefsinin arzu ve isteklerini terk etti " buyurur.


  hadis - i şerif

  - Gerçekten Allah, meleklerine karşı ibâdet eden bir gençle iftihar ederek buyuruyor " ey şehvetini Benim için bırakan genç! ey gençliğini Bana bağışlayan genç! sen benim nezdimde meleklerimin bazısı gibisin... "

  hadis - i şerif


  Küçüklüğünden beri Allah’a çokca kulluk eden gencin, yaşı ilerledikten sonra çokca kulluk etmeye başlayan ihtiyara üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara üstünlüğü gibidir..

  hadis - i şerif  Paylaş
  peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  gökyüzü kardeşim hadisleri kaynakları ile birlikte yazınız,lütfen......selametle inşallah.. 3. 3
  doğru söylüyorsunuz aslında, daha güvenilir olur. fakat ben bunları takvim yapraklarında okuyup, defterime not almıştım. o yüzden kaynaklarını hatırlayamıyorum. 4. 4
  Allah razı olsun....namaz kılan genç hadis,  ahir zamanda namaz kılan genç,  genç yaşta namaz kılmak,  namaz kılan genç,  peygamberimizin ahir zaman gençliği,  ahir zamanda namaz kılmak,  ahir zamanda namaz kılan genç hadis