Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Kul Hakkı İle İlgili Hadisi Şerifler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kul Hakkı İle İlgili Hadisi Şerifler

  Reklam
  "Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla Allah arasında perde yoktur."
  (Buharî, Müslim)

  "Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır."
  (Müslim)

  "Kaçmayarak, yalnız Allah'tan sevap bekleyip sabrederek, düşmana karşı durduğun halde öldürülürsen, borçlarından başka bütün günahlarına kefaret olur. Bunu bana Cibril söyledi."
  (Müslim)  Paylaş
  Kul Hakkı İle İlgili Hadisi Şerifler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İslam dininde kul hakkına büyük önem verilmektedir. Bir insan haca gitmiş olsa bile tüm günahları silinir sadecekul hakkı silinmez helallik alması ya da ahirette hesaba çekilmesi gerekir. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  kul hakkı hadisi

  "Bir kimse kardeşinin haysiyetine, yahut malına haksız olarak taarruz etmişse, iltimas olarak verilebilecek altın ve gümüşün bulunmadığı günden (kıyamet) önce helâlleşsin. Aksi halde, yaptığı haksızlık nisbetinde onun iyi amellerinden alınıp hak sahibine verilir. İyiliği yoksa, hak sahibinin günahından alınıp haksızlık eden adama verilir."
  Buhari, Mezalim, 10kul hakkı ile ilgili hadisler 20 tane,  kul hakkı hadis40,  KUL HAKKIYLA İLGİLİ 40 HADİS,  kul hakkı ile ilgili hadisler nelerdir,  kul hakkı hadis40 had,  kul hakkı ile ilgili 40 hadis,  kul hakkı ile ilgili hadisler 20 tane kısaca