Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Haram Yemek Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Haram Yemek

  Reklam
  Haram Yemek

  Allah’tan korkmayan kimse parayı nereden kazandığına, nereye harcadığına aldırmaz. Bütün arzusu servetini daha da artırmaktır. Hırsızlık, rüşvet, gasp, sahte evrak düzenlemek, haram olan şeyleri satmak, faizcilik, yetim malı yemek, müzik, fuhuş ve kâhinlik gibi haram kılınmış işler karşılığı ücret almak, müslümanların beytülmalından ve umuma ait mallardan haksız dilenmek ve buna benzer gayri meşru, haram yollardan olsa bile. Sonra bu parayla yer, giyinir, arabaya biner, ev yaptırır veya kiralar, ev eşyası alır. Haram midesine girer. Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:
  “Haramla beslenen her bedene cehennem ateşi daha layıktır.”
  Taberani Kebir: 19/136, Sahihu’l-Cami: 4495
  Kişiye, Kıyamet günü malını nereden kazandığı ve nereye harcadığı sorulacak, işte orada helak olup hüsrana uğrayacaktır. Üzerinde haram mal kalan kimsenin bundan kurtulmakta acele etmesi gerekir. Bu kul hakkı ise, dinar ve dirhemle değil sevaplar ve günahlarla hesaplaşıldığı gün gelmeden önce onu sahibine vermesi ve helallik dilemesi gerekir.


  Paylaş
  Haram Yemek Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Haram dinimizce yasak edilen ve zararlı olan şeylerdir.Bu nedenle Müslümanların haramlardan kaçınması gerekir.Helal olan şeylere yönelmesi ve daha az günah işlemeye çalışması gerekmektedir.haram para yemek