Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Nâmahrem Kadınla Tokalaşmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Nâmahrem Kadınla Tokalaşmak

  Reklam
  Nâmahrem Kadınla Tokalaşmak

  Bu olay toplumsal adetlerin, Allah’ın toplum için koyduğu şeriatı çiğnediği durumlardan biridir. İnsanların batıl adet ve gelenekleri Allah’ın hükmü üzerine çıkmış. Öyle ki; birine şeriatın konuyla ilgili görüşünü söylesen delilleri getirip açıklasan seni gericilikle suçlar. Kompleksli olmakla, akrabalık ilişkilerini koparmakla, iyi niyetler hakkında şüpheci olmakla vs. suçlar. Amcanın kızıyla, dayının ve teyzenin kızıyla, kardeşin hanımıyla, amcanın ve dayının hanımıyla tokalaşmak toplumumuzda doğal hale gelmiş! Oysa olayın tehlikesine şer’i açıdan baksalar bunu yapmazlar. Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:
  “Sizden birinizin kafasına demirden bir iğne sokulması, onun için kendisine helal olmayan bir kadına dokunmasından daha hayırlıdır.”
  Tabarani Kebir: 20/212, Sahihu’l-Cami: 4921
  Namahrem bir kadınla tokalaşmak şüphesiz elin zinasındandır. Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:
  “Gözler zina eder, eller zina eder, ayaklar zina eder, cinsiyet uzvu zina eder.”
  Ahmed Müsned: 1/412, Sahihu’l-Cami: 4126
  Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den daha temiz kalpli birisi var mı!? Buna rağmen Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:
  “Şüphesiz ben, kadınlarla musafaha etmem/tokalaşmam.”
  Ahmed Müsned: 6/357, Sahihu’l-Cami: 2509
  Başka bir hadiste Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:
  “Ben, kesinlikle kadınların eline dokunmam.”
  Tabarani Kebir: 24/342, Sahihu’l-Cami: 7054
  Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:
  “Hayır, Allah’a yemin olsun ki Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in eli mahremi olmayan kadın eline hiç değmedi. Kadınlarla sadece sözlü olarak beyatleşirdi.”
  Müslim: 3/1489
  Saliha eşlerini, erkek kardeşiyle tokalaşmamaları durumunda boşamakla tehdit eden insanlar Allah’dan korksunlar!..
  Şunu da bilmek gerekir ki eldiven giymek gibi araya engel koymak ya da elbisenin altından tokalaşmak bir şey değiştirmez. İki şekilde de musafaha/tokalaşma haramdır.


  Paylaş
  Nâmahrem Kadınla Tokalaşmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah c.c razı olsun bu değerli paylaşım için kardeşim.namahremle tokalaşmak,  namahrem ile ilgili hadisler,  namahrem ile ilgili ayetler,  tokalaşma ile ilgili hadisler,  tokalaşmakla ilgili hadisler,  tokalaşmakla ilgili ayetler,  namahremle ilgili ayetler