Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Namahrem Bir Kadınla Yalnız Kalmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Namahrem Bir Kadınla Yalnız Kalmak

  Reklam
  Namahrem Bir Kadınla Yalnız Kalmak

  Şeytan, insanları fitneye ve harama düşürmeye oldukça isteklidir. Bu nedenle Allahuu Teâlâ şu kavliyle bizleri uyarır:
  “Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip ederse şüphesiz ki o, edepsizliği ve kötülüğü emreder.”
  Nur: 21
  Şeytan, Âdemoğlunun damarlarında dolaşır. Şeytanın fuhşa sürüklemedeki metodlarından biri de kişinin mahremi olmayan bir kadınla yalnız kalmasıdır. Bunun için, Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  “Kişi (mahremi olmayan) bir kadınla yalnız kalırsa üçüncüleri ancak şeytandır.”
  Tirmizi: 3/474, Albânî Mişkatu’l-Mesabih: 3118
  Hadisinde belirtildiği gibi şeriat bu yolu kapatmıştır. İbni Ömer (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Bu günden sonra kimse beraberinde bir ya da iki kişi olmadan kocası yanında olmayan bir kadının yanına kesinlikle gitmesin’ buyurdu.”
  Müslim: 4/1711
  Bir kimsenin evde, büroda veya arabada namahrem bir kadınla yalnız kalması caiz değildir. Kardeşinin hanımıyla, hizmetçiyle, kadın hastanın doktorla yalnız kalması ve benzeri durumlar caiz değildir. Birçok insan bu konuda ya kendine ya da karşıdakine güvendiği için duyarsız davranır. Bu da fuhuşu veya fuhuşa yolaçacak davranışlarda bulunmayı beraberinde getirir. Soyların birbirine karışması sorunu büyür ve zina çocukları artar.


  Paylaş
  Namahrem Bir Kadınla Yalnız Kalmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Müslüman biri mahrem olamayan bir kadınla yalnız kalmamalıdır.Zira içinde bir şeytan olur ve kendisini hataya sürükleyebilir.Hem dinen hem ahlaken bu doğru olmaz.İnsanların nefisleri kendilerini hataya sürükleyebilir.namahrem kisiler yalniz kalabilir