Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Kadının Kocasından Kendini Sakınması Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadının Kocasından Kendini Sakınması

  Reklam
  Kadının Kocasından Kendini Sakınması

  Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Kişi hanımını (cinsel ilişki için) yatağına çağırır, hanımı bunu reddeder ve o kişi hanımına kızgın olarak gecelerse sabah oluncaya kadar melekler o kadına lanet eder’ buyurdu.”
  Buhari
  Kadınların çoğu kocasıyla arasında bir anlaşmazlık olduğunda onu kendisiyle birlikte olma hakkında menederek zannıca cezalandırır. Oysa bu, kocasının harama zinaya düşmesi gibi çok kötü sonuçlara yol açabilir. Ve belki de işler kadının aleyhine döner, kocası onun üzerine ikinci bir hanımla evlenmeyi ciddi olarak düşünmeye başlar. Kadına düşen kocası kendisini talep ettiği zaman, Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in emri gereğince kocasının isteğine cevap vermekte acele etmesidir.
  Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
  “Kişi hanımını (cinsel ilişki için) yatağa çağırınca hanımı deve üzerinde bile olsa inip kocasının bu isteğine cevap versin.”
  Bezzar: 2/181, Albânî Sahihu’l-Cami: 547
  Kocanın da, hasta veya hamile ya da üzgün olduğu durumlarda karısının halini gözönünde bulundurması gerekir. Böylece birliktelikleri devam eder ve ayrılık olmaz.


  Paylaş
  Kadının Kocasından Kendini Sakınması Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Dinimiz kadın ve erkeğe ayrı ayrı haklar verilmiş ve bunlar belirtilmiştir. Kadın ve erkeklerin yaratılış farklılıklarından dolayı kadınlar erkeklere cinsel konuda anlayış göstermeleri gerekmektedir.