Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Zina - Sakınılması Gereken Haramlar! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Zina - Sakınılması Gereken Haramlar!

  Reklam
  Zina

  Irzın ve neslin korunması şeriatın gayeleri arasında olunca bununla ilgili olarak şeriatta zina haram kılınmıştır. Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor:
  “Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur.”
  İsra: 32
  Hatta şeriat; örtünmeyi ve bakışları sakınmayı emredip, namahrem bir kadınla yalnız kalmayı yasaklayarak ve buna benzer kurallarla zinaya yolaçacak ve araç olabilecek her kapıyı kapatmıştır.
  Zina eden evli kişi en kötü ve şiddetli ceza ile cezalandırılır. Yaptığı işin kötü sonucunu tatması için, vücudunun her parçası haramdan nasıl zevk almışsa, aynı şekilde eziyet çeksin diye ölünceye kadar taşlanarak recmedilir. Geçerli/sahih bir nikâhla daha önce bir kadınla ilişkide bulunmamış zinakara ise şer’i hadler içerisinde gelen en yüksek sayıda yüz sopa vurulur. Mü’minlerden bir grubun bu cezayı seyretmesiyle içine düştüğü onur kırıcı durum ve yöresinden uzaklaştırılması, tam bir yıl zina ettiği bölgeden başka bir yere gönderilmesiyle yaşadığı utanç ise olayın başka bir boyutudur.
  Zina eden erkek ve kadınların Berzah’taki azapları üstü dar, altı geniş tandır şeklindeki bir fırına konulmalarıdır. Altında ateş yakılır ve onlar fırının içinde çıplaktırlar. Üzerlerine ateş gelince bağırarak, neredeyse ağzından çıkacak kadar yükselirler. Ateş hafifleyince tekrar içine dönerler. Kıyamet gününe kadar onlara böyle davranılır.
  Kişinin ilerlemiş yaşına, kabre yaklaşmasına ve Allah’ın ona tevbe için mühlet vermesine rağmen zina yapmaya devam etmesi bu durumu daha da çirkinleştirir. Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Allah, Kıyamet günü üç sınıf insanla konuşmaz, onları temize çıkarmaz ve onların yüzüne bakmaz. Onlar için elem verici bir azap vardır: Zina eden ihtiyar, yalancı hükümdar, kibirlenen fakir’ buyurdu.”
  Müslim: 1/102-103
  Kazançların en kötüsü fahişenin zina karşılığı aldığı kazançtır. Kendi bedenini satan kadın, gece yarısı semanın kapıları açıldığında duasının kabulünden yoksundur. İhtiyaç sahibi ve fakir olmak Allah’ın kanunlarını çiğnemek için kesinlikle geçerli bir özür değildir. Eskiden şöyle derlermiş: Hür kadın, aç kalır yine de sütünü satıp çocuk emzirerek kazanç elde etmez; nasıl bedenini satsın ki!
  Günümüzde fuhuş için her kapı açıktır. Şeytan kendisinin ve dostlarının oyunuyla fuhşa giden yolu kolaylaştırmış, facirler ve günahkârlar da bu yola koyulmuşlar. Süslenerek açılıp saçılmak yaygınlaşmıştır. Bakışları sakınmamak ve harama bakmak çoğunluğun yaptığı bir iş haline gelmiş, kadın ve erkeğin bir arada bulunması her yeri kaplamış, açık/saçık filmler ve müstehcen dergiler piyasayı doldurmuş, kolaylıkla fuhuş yapılabilecek ülkelere yolculuklar artmış, kadın ticaretinin yapıldığı pazarlar kurulmuş, ırza tecavüz olayları çoğalmış, zina çocuklarının sayısı ve çocuk aldırma olayları artmıştır. Ey Allah’ım! Rahmetini, lütfunu ve korumanı dileriz. Katından bizleri onunla kötülüklerden koruyacağın bir himaye dileriz. Kalplerimizi temizlemeni, bizimle haram arasına uzun mesafeler ve aşılmaz engeller koymanı dileriz.


  Paylaş
  Zina - Sakınılması Gereken Haramlar! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Zinadan korunmak için dinimiz insanlara evlenmeyi emretmiştir. Evlenmek istemeyen kişiler ise kendilerini korumak amacıyla peygamberimiz oruç tutulmasını öğütlemiştir.haramdan nasıl sakınılır,  sakınılması gereken haramlar