Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Huzuru paylaşmak Hadis-i Şerif Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Huzuru paylaşmak Hadis-i Şerif

  Reklam
  Huzuru paylaşmak

  “Onlarla (hanımlarınızla) iyi geçinin. Şayet onlardan hoşlanmazsanız, biliniz ki; hoşlanmadığınız birşeyi Allah hakkınızda çok hayırlı kılmış olabilir.” (Nisâ 4/19).

  ,“- Tavrımızı diğer insanlara göre ayarlarız: Herkes iyilik ettiği sürece, biz de iyilik yaparız. Ama başkaları eziyet edince, biz de buna eziyetle karşılık veririz- diyenler gibi olmayın!” (T2007 Tirmizî, Birr ve Sıla, 63)

  “İyilikle kötülük bir olmaz. Sen (kötülüğü) en güzel yolla sav! İşte o zaman seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki candan bir dost haline gelir.” (Fussilet 41/34)

  “Ey insanlar! Selâmlaşmayı yayın, yemek yedirin, insanlar uykuda iken kalkıp namaz kılın ve esenlik içinde cennete girin!” (T2485, Timizî, Sıfatü’l-Kıyâme, 42)

  Sana verilen dünyalığa kanaatkâr ol, o zaman insanların Allah’a en çok şükredeni olursun. Kendi nefsin için sevdiğin iyi şeyi, insanlar için de sev; o zaman olgun mü’min olursun.” (İM4217, İbn Mâce, Zühd, 24)

  Mü’min, kendisiyle dostluk kurulabilen insandır. Kimseyle dostluk kurmayan ve kendisiyle de dostluk kurulamayan insanda hayır yoktur.” (HM9187, İbn Hanbel, II, 400)


  Paylaş
  Huzuru paylaşmak Hadis-i Şerif Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun.huzurla ilgili hadisler,  huzur ile ilgili hadisler,  huzurla ilgili ayetler,  huzur ile ilgili ayetler,  huzur hadis,  huzur ile ilgili hadis,  huzur hadisleri