Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Sevgiyi paylaşmak Hadis-i Şerif Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sevgiyi paylaşmak Hadis-i Şerif

  Reklam
  Sevgiyi paylaşmak

  “Benim rızam için birbirini sevenler nerede! Sığınacak hiçbir gölgenin bulunmadığı bugün, ben onları arşımın gölgesinde ferahlatacağım.” (M6548, Müslim, Birr ve Sıla, 37)

  “İmân etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de (tam) imân etmiş olmazsınız. Size yaptığınız zaman birbirinize olan sevginizi artıracak bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayın.” (Müslim, İman, 93)

  “Bir genç bir ihtiyara yaşlı olmasından dolayı ikramda bulunursa; Allah, yaşlandığı zaman kendisine ikramda bulunacak bir kimseyi kendisine hazırlar.” (T2022 Tirmizî, Birr ve Sıla, 75)

  “Hediyeleşiniz. Çünkü hediye gönülden kini söküp atar.” (T2130, Tirmizi,Vela ve Hibe, 6)

  “Tokalaşınız ki içinizdeki kin gitsin; hediyeleşiniz ki birbirinize sevginiz artsın ve aranızdaki düşmanlık gitsin” (MU1651, Muvatta, Hüsnü’l-Hulk, 4)

  “Size hediye veren kimseye siz de benzer bir hediyeyle karşılık veriniz. Karşılığında verecek bir şey bulamazsanız, ona dua ediniz”. (HM5703, İbn Hanbel, II, 96)


  Paylaş
  Sevgiyi paylaşmak Hadis-i Şerif Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Müminler birbirlerini sevmelidir.Birbirinizi sevmedikçe iman edemezsiniz sözü dinimizin mümin kardeşini sevmeye mecbur kılmaktadır.İnsanların içlerinde bir çok duygu vardır.Fakat insanları yaratandan dolayı sevmek gerekmektedir.paylaşmakla ilgili hadisi şerifler,  sevgi hadisi şerifler,  sevgi hadisi şerif,  paylaşmak ile ilgili hadisi şerifler,  hadisi serif sevgi,  paylaşma ile ilgili hadisi şerifler,  hadisi serifler sevgi