Soru ve Cevaplarla İslam ve Hac Soruları Forumundan Hac ve umre ile ilgili kavramlar nelerdir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hac ve umre ile ilgili kavramlar nelerdir?

  Reklam
  İhram: Haccın farzlarından biridir. “İhram” vücudun belden itibaren alt kısmına sarılan ve sırta alınan bir havludan ibarettir. Bu erkekler içindir. Kadınlar ihrama girmez, uzunca bir entari giyerler.

  Vakfe: Vakfe “durmak” demektir. Dîni bir terim olarak Arefe günü (Kurban Bayramı'ndan bir gün önce) Arafat’ta bulunmaktır. Orada ibadet ve dua edilir.

  Tavaf: Kurban Bayramı'nın ilk üç gününde Kâbe’yi tavaf etmek farzdır. Kâbe’nin etrafında dualar okunarak yedi kez dönmeye tavaf denir. Bir kez dönüşe şavt denir.

  Sa’y: Kâbe’nin yakınında bulunan Safa ile Merve tepeleri arasında gidip gelmektir. Bu gidiş ve gelişler, Safa’dan Merve’ye dört, Merve’den Safa’ya üç olmak üzere yedi defadır.

  Sorularla İslamiyet
  Paylaş
  Hac ve umre ile ilgili kavramlar nelerdir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Haca ya da umreye gitmiş olan kimseler hac ile ilgili her türlü şartı ve kavrama vakıf olarak geri dönerler. Hacın etkisi hayatlarına etki edecek şekilde yaşamaya başlarlar.hac ve umre ile ilgili kavramlar,  hac ile ilgili kavramlar,  hac ve umre ile ilgili kavramlar nelerdir,  hac ve umreyle ilgili kavramlar,  umre ile ilgili kavramlar,  hac ve umre ile ilgili kavramlar slayt,  hac ve ümre ile ilgili kavramlar