Soru ve Cevaplarla İslam ve Hac Soruları Forumundan Hac kurasında adım çıkmadı, bin euro (1000 E) fark verip gitsem kul hakkına girmiş olur muyum? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hac kurasında adım çıkmadı, bin euro (1000 E) fark verip gitsem kul hakkına girmiş olur muyum?

  Reklam
  Müftülük yetkililerinden öğrendiğimiz kadarıyla, Diyanetin böyle bir kontenjanı yoktur. Dolayısıyla bu yolu tercih eden kimsenin Diyanetle giden hacılardan herhangi birinin hakkına girmesi söz konusu değildir.

  Bu bilgiler doğruysa, fazladan 1000 E fark isteyen -Diyanet değil- başka bir şirkettir. Her şirketin kendine göre bir fiyat ayarlaması olduğuna göre, bu fark bir rüşvet olarak değerlendirilmemelidir.

  Yalnız, konuştuğumuz Diyanet yetkilisinin dikkat çektiği nokta, bu tür işlerde her zaman bir aldatma, dolandırma riski mevcuttur. Bu sebeple, bu konuda çok dikkatli olmak gerekir. Fakat işini sağlam ve meşru yollardan yürütenlerin önünde herhangi bir engelin olduğunu düşünmüyoruz.


  Paylaş
  Hac kurasında adım çıkmadı, bin euro (1000 E) fark verip gitsem kul hakkına girmiş olur muyum? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kendisine hac çıkmayan kişiler her şeyden önce bunda vardır bir hayır diyerek sıralarını beklemeleri daha uygundur. Fakat uygun yollarla gitme ihtimali söz konusu ise başvurabilir.