Bebek Sağlığı ve Haberler Forumundan Ilık Banyo Bebeği Rahatlatıyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ilık Banyo Bebeği Rahatlatıyor

  Reklam
  Her Gün Ilık Suyla Yıkanan Bebeğin Vücut Gelişimi Hızlanıyor

  Yeni doğan bebeklerin özellikle sıcak havalarda her gün ılık su ile yıkanmasının hem uyumalarına hem de büyümelerine katkısı olduğu öğrenildi.
  Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Kuru, sıcak ve nemli havalarda bebeklerin her gün ılık suyla banyo yapmasının isilik gibi kaşıntı ve kızarıklık yapan rahatsızlıklar başta olmak üzere birçok problemi ortadan kaldırdığını söylüyor. Mehmet Kuru, “Ilık banyo bebeği rahatlatıyor. Rahatlayan bebek, rahat uyuyor. Ayrıca banyo bebeğin vücut gelişimi açısından da büyük fayda sağlıyor. Anneler, sıcak ve nemli havalarda bebekleri düzenli olarak mutlaka yıkamalı.” diyor.
  Ayrıca annelerin, doktor önerisi dışında ilk 6 ay bebeklere anne sütü haricinde başka yiyecek vermemeleri uyarısında bulunan Kuru, anne sütünün çocukların kemik gelişiminin yanı sıra vücudunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirtiyor. Anne sütünün hayata gözlerini açan her bebek için dünyanın en değerli yiyeceği olduğunun altını çizen Kuru, anne sütünün çocuğun ihtiyacını karşılayacak besin maddelerini barındıran mucizevi bir ilaç olduğunu dile getiriyor.
  Kaynak: Zaman


  Paylaş
  Ilık Banyo Bebeği Rahatlatıyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebek doğar doğmaz banyosunu yaptırmak bebeğe zarar vereceğinden sadece temiz bir bez ile vücudu temizlenmeli bir kaç gün sonra ise banyosu yapılması gerekir. İlk banyosunda sonra bebeği iki günde bir hatta her gün yıkamak bebeğin huzurlu olmasına uyku düzenini sağlamasında faydalı olur.