Bebek Sağlığı ve Haberler Forumundan Stressiz bebeklerde alerji riski daha az Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Stressiz bebeklerde alerji riski daha az

  Reklam
  İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, psikolojik etkenler ve kortizolün alerjik hastalıklarla bağlantılı olduğunu gösterdi.

  Araştırmaya imza atanlardan Dr. Fredrik Stenius, tükürüğünde kortizol seviyesinin düşük olduğu belirlenen bebeklerde ilk 2 yıl alerji belirtilerinin daha az olduğunun görüldüğünü ifade etti.

  Daha önce antroposofik hayat tarzı (tabii hayat) ile okul çağındaki çocuklarda alerji belirtilerine daha az rastlanması arasında bağlantı olduğunu belirleyen bilim adamları, benzer bağlantının bu tür hayat tarzını benimseyen ebeveynlerin çocukları ve düşük kortizol seviyesi arasında da bulunduğunu vurguladı.

  Araştırma, "Journal of Allergy and Clinical Immunology" dergisinin bu ayki sayısında yayımlandı.

  Antrosposofik hayat tarzında hazır ve katkı maddeli yiyecekler yerine organik olarak üretilmiş ve canlı laktobasiller içeren besinler tüketiliyor. Çocuklara antibiyotikler ve ateş düşürücü ilaçlar çok az veriliyor, aşıların birçoğu yapılmayarak çocukların enfeksiyonları geçirmeleri sağlanıyor.

  alıntıdır


  Paylaş
  Stressiz bebeklerde alerji riski daha az Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebek annenin yediği, içtiği ve hissettiği her şeyi aldığı için annenin gebeliği süresince çok dikkat etmesi gerekir. Stresin bebeğin sağlığı konusunda çok etkisi bulunmaktadır.