Bebek Sağlığı ve Haberler Forumundan Emzirme göğüsleri sarkıtır mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Emzirme göğüsleri sarkıtır mı?

  Reklam
  Bebek emziren annelerin kafalarını sürekli kurcalayan bir durum var: Acaba zaman içinde göğüslerim sarkacak mı? Böyle düşünürler çünkü emziren kadınların bazılarında meme sarkması sorunu yaşanır. Aslında emzirme değil hamilelik döneminde başlayan bir sorundur bu… Ve de kadınlar için hiç de istenmeyen bir durum. Göğüsleri onlar için çok önemlidir. Hem estetik açıdan ve hem de kocaları için… Kadın olmanın, dişi olmanın bir göstergesidir dik ve dolgun göğüsler. Aksi olduğunda psikolojik sorunlar yaşama, kendilerini çok kötü hissetme ihtimali yüksektir. Sadece hamilelik nedeniyle değil, kilo verme nedeniyle de memeler küçülebilir. Aynı şekilde göğüslerin çok büyük olması da mümkündür. Kimi kadınlarda genç kızlığından itibaren göğüsler çok büyüktür, kimilerinde doğum sonrası… Gebelik döneminde alınan fazla kilolar, göğüslerin büyümesine ve doğum sonrası da o şekilde kalmasına yol açabilir. Veya kilo alma sonucu memeler büyüyebilir. Yine göğüslerde sarkma da sadece yaşlanma sonucu değil çeşitli nedenlerle meydana gelebilir. Büyük göğüslü kadınlarda sarkma daha kolay olabiliyor. Yine kadının sigara içmesi de erken yaşlanma ve sarkmaya yol açabiliyor. Gebelik döneminde ve sonrasında sarkma oluşabilir. Hamilelik döneminde süt bezlerini büyüten hormonlar yüzünden göğüsler büyür. Ayrıca yine gebelik döneminde alınan fazla kilolar yüzünden de göğüslerde yağ birikir. Bu yüzden hamilelerde göğüslerde biraz sarkma olabilir. Şayet anne adayının göğüsleri hamilelik öncesi de büyükse, sorun daha da ağırlaşabilir.
  Emzirme sarkıtmaz
  Bebeğinizi ne kadar çok emzirirseniz emzirin, bu durum göğüslerinizin yapısını bozmaz. Gebelik döneminde göğüslerde başlayan değişim, emzirme döneminde daha da artmaz. Sırf göğüsleri sarkacak diye bebeğini uzun süre emzirmeyen anneler var maalesef. Göğüslerinde bozulma olacağını düşünerek, anne sütü gibi çok değerli bir besinden bebeğini mahrum bırakan anneler aslında çok yanlış yapıyor. Öncelikle bebeklerimizin sağlıklı gelişimi için böyle bir şeyi göze almakta hiçbir sorun olmaz. Kaldı ki, bebek emzirmek göğüslerin sarkmasına neden olmaz. Bu konudaki inanış tamamıyla yanlış. Bu konuda yapılan araştırmalara göre bebekler ne kadar uzun süre emzirilirse emzirilsin, annenin göğüslerinde sarkmaya neden olmuyor. Emzirmeye bağlı göğüslerde sarkma veya deformasyon oluşmadığı, defalarca ispat edilmiştir. Göğüslerinde sarkma oluşmasını istemeyen hanımların doğru sütyenler kullanması, fazla kilo almaması ve sigara içmemesi gerekiyor. Gebeliğin göğüslerin formunu bozduğu bir gerçek. Üstelik ne kadar çok hamile kalınırsa bu durum daha da artar. Ama bu yüzden asla bebekler anne sütünden mahrum bırakılmamalı.


  Paylaş
  Emzirme göğüsleri sarkıtır mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Emzirmek göğüsleri sarkıtmaz aksine emzirmek bebek için olduğu kadar annenin vücut yapısının tekrar toplanması için fayda sağlamaktadır. Fazla kilo alınmadığı müddetçe bir değişim görülmez.emzirmek memeleri sarkıtır mı,  dinimizde memelerim sarkmasin diye estetik olmak günah mı,  emzirmek gogsu sarkitir mi,  bebek emzirmek göğüsü sarkıtirmi,  emzırme goguslerı sarkıtırmı,  emzirmek göğsü sarkıtır mı,  emzirmek göğsü sarkıtırmı