Bebek Sağlığı ve Haberler Forumundan Bebeğinizi kahkahalarla güldürmenin yolları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeğinizi kahkahalarla güldürmenin yolları

  Reklam
  Bebeğinizi kahkahalarla güldürmenin yolları

  Saklambaç oynayın
  En klasik oyunlardan biri olan saklambaç bebeğinizin şen kahkahalar atmasına neden olacaktır. En sevdiği battaniyenin arkasına ya da mobilyalardan birinin arkasına saklanıp birkaç saniye sonra çıkarak onu şaşırtabilir ve kahkahalarını dinleyebilirsiniz.
  Parmaklarını yiyip bitirin
  Nedeni anlaşılamasa da bebekler el ve ayak parmaklarını yer gibi yapmanızı çok severler. Ellerini, ayaklarını, boynunu ısırıp yiyecekmiş gibi yaklaşın ve küçük hamlelerle onu ne kadar mutlu ettiğinizi görün.
  Değişik yüz ifadeleriyle ona yaklaşın
  Biraz abartılı, farklı yüz ifadeleri ve seslerle bebeğinizi kıkır kıkır güldürebilirsiniz! Aklınıza gelen en farklı yüz ifadeleriyle bebeğinizin karşısına çıkın gülücükler atan yüzünü mutlulukla izleyin.
  Birlikte müzik dinleyin
  Bebekler müziği ve şarkıları çok severler. Günlük rutinlerine ekleyeceğiniz eğlenceli müzikler ve şarkılarla bebeğinizi mutlu edebilirsiniz. Biraz daha büyüdüğünde ise ritim duygusunu geliştirmek için tempo tutmayı öğretebilirsiniz.
  Sevimli hayvan seslerini taklit edin
  Kedi, köpek, kuş, eşek, ördek gibi aklınıza gelen hayvan seslerini sırasıyla taklit edin. Biraz daha büyüdüğünde ise hareketlerini de taklit ederek hayvanları tanımasını sağlayabilirsiniz. Siz taklitleri yaparken bebeğiniz de kahkahalarla gülecektir.
  bebek.com


  Paylaş
  Bebeğinizi kahkahalarla güldürmenin yolları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebeğin bütün duygularını hissettiren annelerdir. Kahkaha, gülme, heyecan, sevinç gibi. Çocuğun hayal dünyasını artırmak ve onu eğlendirerek yapmak çeşitli oyunlardan geçer. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Bütün yolları senesinde ama hiç biri olmadı niyebebekleri güldürmenin yolları,  bebeği güldürmenin en kolay yolu,  bebekleri nasil guldururuz,  bebeğimi nasıl güldürürüm,  çoçukları güldürmenin yollari,  bebek güldürmenin yolları,  bebek nasil guldurulur