Bebek Sağlığı ve Haberler Forumundan Daha zeki bir bebek için 5 farklı aktivite Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Daha zeki bir bebek için 5 farklı aktivite

  Reklam


  1.Zıpla bebek zıpla!
  Başlangıçta bebeğiniz tüm hareketlerinde size bağımlıdır. Anne babalar içgüdüsel olarak bebeklerini sallar, zıplatır ya da kucaklarındayken yürürler. Bu tür hareketler bebekleri rahatlatır. Ayrıca bebeklerin çok gelişmiş olan vestibüler sistemleri bu hareketlerden olumlu etkilenir. Zihinsel gelişimleri ve görsel uyarıları artar.
  2.Bırakın yuvarlansın!
  Bebeğinizin ilk hareketleri reflekse bağlı istem dışı hareketlerdir. Yuvarlanmak ise isteyerek yaptığı bir harekettir. Siz de bu hareketini destekleyebilirsiniz. Bebeğinizi yere yatırın ve sevdiği bir oyuncağı ona uzatın. İlgisini çektikten sonra sağına sola hareket ettirerek kendisini döndürmesini sağlayabilirsiniz. Bu oyunu her iki tarafına da yaptırarak tekrarlayabilirsiniz.
  3.Baloncuklarla etraf renklensin
  Köpükten yapacağınız balonları izlemek bebeğinizi oldukça mutlu edecektir. Bebeğiniz yeterince büyüdüğünde balonlara uzanması için onu cesaretlendirebilirsiniz. Böylece takip ve el-göz koordinasyonu gelişecektir.
  4.Banyoda eğlence
  Bebeğiniz destek almadan oturmaya başladıktan sonra yere büyük bir havlu serin bebeğinizi oturtun ve büyükçe bir kabın içine ılık su doldurup önüne koyun. Bırakın ellerini suya sokup çıkarsın ve suları sıçratsın. Bu aktivite göz-el koordinasyonu ve üst gövde egzersizi için çok uygun ve eğlencelid
  5.Yürümek ne güzel!
  Bebeğiniz yürümeye başladıktan sonra destek için mobilyalardan faydalanacaktır. Bebekler itmekten, çekmekten ve yürürken bir şeyler taşımaktan çok keyif alırlar. Bu aktiviteler lokomotor becerilerini geliştirirken sebep-sonuç ilişkisini anlamalarına da yardımcı olur.
  (alıntı)


  Paylaş
  Daha zeki bir bebek için 5 farklı aktivite Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çocuğun yaşına göre çeşitli aktivitelerle onun hayal dünyasını genişletmek, farklı şeyleri tasarlamasına yardım etmek, dünyasını aydınlatmak için bir kaç oyun oynamak yeterlidir.