Bebek Sağlığı ve Haberler Forumundan Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Yapılması Gerekenler

  Reklam
  Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Yapılması Gerekenler

  Bebeğinizin daha iyi uyuması, uyku düzeninin sağlanması için aşağıdaki yöntemleri denemenizi tavsiye ediyorum. Bebek uykusu malesef bazen çok hafif olabiliyor, aşağıdaki yöntemleri bir deneyin.
  Uygun Bir Uyuma Yeri: Karyola uyumak için müthiş bir buluştur ancak, ilk günlerde bebeğiniz için çok geniş ve izole gelebilir. Böyle olduğunda bebeği rahme benzeyen küçük, dar ve eski tip beşiklerde uyutabilirsiniz. Güvenli olması için bebeği kundaklayın veya uyku tulumu kullanın.
  Isının Kontrol Edilmesi: Çok soğuk veya çok sıcak dereceler bebeğinizin uyumasının engelleyebilir. Bebeğinizin hangi sıcaklıkta rahat uyuduğunu takip edin.
  Yumuşak Hareketler: Rahimdeyken bebeklerin en aktif olduğu dönem annelerinin uyuduğu zamanlardır ve anne dolaşmaya başladığında bu hareketler bebeğe ninni gibi gelir. Rahim dışındayken de hareketlerin ve sallamanın bebeği sakinleştirici etkisi büyüktür.
  Yumuşak Ses Tonu: Aylar boyunca kalp atışınız, karnınızın guruldaması bebeği rahatlattı. Şimdi bu sesler olmadan bebek zor uyuyabilir. Müzik çalarak veya rahimdeki sesleri ya da araba seslerine benzer sesler çıkaran aletleri kullanarak uyumasına yardımcı olabilirsiniz.
  Bebeğin Tecrit Edilmesi: Bebek kendi odasında yatarken daha iyi uyur. Bu arada sizin varlığınızdan rahatsız olmaz ama kendi haline bırakırsanız iyi olur. Ancak bebeğin ağlamasına karşı tetikte olmalısınız veya bebeğinizin odasına intercom yerleştirebilirsiniz.
  Rutin: Yeni doğmuş bebeğiniz emzirilirken veya biberonla beslenirken uykuya dalacağından yatak saati uygulamasına geçmeniz gereksizdir. Böyle bir rutine geçmek için yine de hazırlıklı olmalısınız çünkü, bebeğiniz altı aylık olduğunda belli bir düzeni yerleşmiş olmalıdır. Sıcak bir banyodan sonra yatak giysilerini giydirmek, yatakta biraz oyun oynamak çok küçük bebekler için sakinleştiricidir. Meme veya biberon vermek listenin en sonunda yer almalıdır ancak, kendiliğinden uyumaya alışmış bebeklerde daha önce gelebilir.
  Gün Boyunca Yeterli Uyku Alınması: Bazı anneler gece uykusu sorununu çözmek için gündüzleri bebek uyurken bile bebeği uyandırmak isterler. Bu büyük bir hatadır çünkü, aşırı yorgun bir bebek dinlenmiş bir bebekten daha zor uyur.


  Paylaş
  Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Yapılması Gerekenler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebekler annenin kokusunu güvenliğini hissettikleri zaman rahat uyudukları bir gerçek. Bunun yanında sessiz bir ortam ısı derecenin ne az ne yüksek olması gerekir.bebeklerin gece rahat uyuması için dua,  bebeğin rahat uyuması için dua,  çocukların iyi uyuması için yapılması gerekenler