Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Cilde üç boyutlu gençlik! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cilde üç boyutlu gençlik!

  Reklam
  Acıbadem Sağlık Grubu Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nde hizmete giren “Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sistemi”, IPL (Intense Pulse Light), ND-YAG laser ve Titan teknolojisini birleştiriyor. Bu özellikler sayesinde ilk defa cildin hem üst, hem orta, hem de derin tabakalarında gençleştirme yapılıyor.


  Bu sistemle çiller, güneş lekeleri, kızarıklık, genişlemiş gözenekler, kırışıklık, deride gevşeme ya da sarkma gibi sorunların tümünü tedavi etmek mümkün. Ayrıca epilasyon ve damarsal lezyonların tedavisi de başarıyla yapılıyor. Epilasyonda bronzlaşmış deri dahil tüm deri tiplerinde, ince ve kalın kıllarda, yılın dört mevsiminde güvenli ve etkili tedavi imkanı sağlıyor. Damarsal lezyonlarda ise ince, kalın, yüzeyel ve derin olmak üzere bacak varislerinden, doğumsal damar lekelerine kadar çok geniş bir yelpazede tedavi yapılabiliyor.

  Yeni sistem hakkında Dermatoloji Uzmanları Doç. Dr. Yasemin Saray ve Dr. Asiye Nesrin Aksoylar, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aydın Saray bilgi verdi.

  Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nden Doç. Dr. Yasemin Saray:

  Sarkan cilde derin estetik

  IPL (Intense Pulse Light-Yoğunlaştırılmış Atılımlı Işık): Cihazın flash lambasından yoğunlaştırılmış görünür bir ışık veriliyor. Bu geliştirilmiş IPL sistemi ile uygulanan “foto genesis” işlemi derinin en üst tabakasını yeniliyor. Böylece lekeler (çiller, güneş lekeleri), kızarıklıklar ve ince damarsal genişlemeler tedavi edilebiliyor. Derideki hedef doku (çil, güneş lekesi gibi) tarafından ışık enerjisi emiliyor, emilen ışık dokuda ısı enerjisine dönüştüğünden hedef doku tahrip ediliyor. Birçok dalga boyunda ışık üretilebiliyor. Ciltteki renk farklılıkları ve düzensizlikler giderilebiliyor.

  ND-Yag Laser: Bu sistem ile uygulanan “lazer genesis” işlemi ise cildin orta tabakasındaki değişiklikler nedeni ile oluşan yaşlılık belirtilerini tedavi ediyor. Lazer enerjisi kolajen yapımını artırarak genişlemiş gözenekler, derideki kalınlaşma ve kabalaşma, ince kırışıklıklar ve yoğun deri kızarıklığının giderilmesini sağlıyor. Ayrıca akne izlerinin tedavisinde de oldukça etkili.

  Titan Sistemi: Güvenli bir kızıl ötesi ışık kaynağı kullanımı ile cildi sıkılaştıran bir yöntem. Titan derinin en alt tabakasını ısıtarak kolajen liflerin kısalıp kalınlaşmasını, uzun dönemde ise kolajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Yüz, boyun, karın, kalça ve kollar dahil olmak üzere tüm vücuttaki gevşemiş ve sarkmış cildi sıkılaştırmak için kullanılıyor. Özellikle ileri yaş ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak yüz ve boyun derisinde, gebelik sonrasında ise karın derisinde gelişen gevşeme ve sarkmaların tedavisinde oldukça etkili. Her yaş grubunda uygulanabilir.

  Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Doç. Dr. Aydın Saray:

  Dokuya daha kolay işliyor

  Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sistemi, plastik cerrahide şu alanlarda kullanılıyor:

  - Üst dudaktaki ince dikey çizgiler, boyundaki çizgilenmeler, yanaktaki çizgilerin giderilmesinde birkaç seansta iyi sonuçlar elde ediliyor.
  - Çizgilerin giderilmesi cerrahi olmayan bir uygulama özelliğini taşıyor. Her seans arasında 2-4 hafta beklemek gerekiyor.
  - Bu tedavi yüz-boyun gençleştirme yöntemleri arasında erken ve orta dönemdeki kırışıklıklar ve sarkmalarda etkili olabiliyor.
  - Özellikle ince yüz kırışıklıklarında lokal anestezi bile gerektirmeden etkin bir düzelme ve gerginlik sağlanıyor.
  - Damarsal kökenli olan telenjiektazi, Porto şarabı lekesi, hemanjiom, yüz ve gövdedeki vişne anjiomları, bacaktaki ince ve yüzeyel varislerde çok etkin tedavi sağlıyor. Bunun için 4-5 tedavi gerekebilir ve 3-4 ay sonra kesin sonuçlar görünür hale gelebiliyor.
  - Damarsal deri lekelerinde ve hastalıklarında, yüz kırışıklıklarında hem yüzeyel hem de derin deri tabakalarında daha etkin ve daha güvenli tedavi sağlıyor.
  - Ayrıca, lazer uygulaması sonrası derinin kendisini toparlama ve düzelme süresi oldukça kısalıyor. Aynı amaçla kullanılan lazerlere göre daha hızlı bir sistem.

  Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nden Dr. Asiye Nesrin Aksoylar:

  Açık kahve lekelerde bile etkili

  - Cihaz boyun ve dekolte bölgeleri dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerinde etkili olabiliyor. Eskiden zor tedavi edilen açık kahve renkli lekelerde bile güzel sonuçlar alınabiliyor.
  - Her hastaya ve tedavi edilen soruna göre bir-üç seans arasında sonuç alınabiliyor.
  - Aşırı güneş hasarına maruz kalmış ciltlerde ilave seanslar tavsiye edilebiliyor. Tedaviden hemen sonra kahverengi lekeler koyulaşmaya başlıyor ve cilt hafif kızarmış görünebiliyor. Bu durum tipik olarak bir kaç saat içinde geçiyor.

  Doz ayarı çok iyi yapılabiliyor

  - Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sistemi’nin IPL özelliği, geleneksel IPL cihazlarına oranla daha güvenli. Çünkü diğer sistemlerde atış öncesinde cihazın istenilen dozda atış yapıp yapmadığı kontrol edilirken, bu cihazda atış kontrolü sürekli yapılıyor.
  - Programlanabilir dalgaboyları sayesinde koyu cilt tiplerine özel dalgaboyları ile güvenli ve etkin bir şekilde kullanılabiliyor.
  - Cihazla uygulama yapıldıktan sonra ilk 10 gün ve tabii ki daha sonra güneşin zararlı etkilerinden korunmaya devam edilmesi gerekiyor.
  - 24 saat boyunca yoğun kimyasallardan kaçınılması önemli.
  - Güneşin zararlı etkilerinden dolayı yeni lekeler çıkabilir. Bunlar da aynı şekilde ilk uygulamadan 4 hafta sonra tedavi edilebilir.  Paylaş
  Cilde üç boyutlu gençlik! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ciltte üç boyutlu tedavi yöntemiyle üç farklı katmanda yapılan uygulama ile ciltte oluşan bütün olumsuzlukları, istenmeyen sorunları gidermek için faaliyette bulunmaktadır.