Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Akne tedavisi lazer Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Akne tedavisi lazer

  Reklam
  Aesthera PPx Lazer ve “Perfect me” Sistemi

  Aktif akne problemi sağlıklı bir toplumda özellikle ergenlik döneminden sonra başlayıp hemen tüm yaş gruplarını içine alan çok ciddi bir problem haline gelmiştir. Tedavi edilmediği zaman derin veya yüzeysel izler ve lekeler bırakacaktır. Akne probleminin uzun süreler devam etmesi psikolojik olarak kişileri etkiler ve sosyal problemler oluşturur. Sık rastlanması ve daha çok görsel şikâyetlere neden olduğu düşünülmesine rağmen, kişilerde psikolojik ve sosyal açıdan ciddi kısıtlamalar yaratabilmektedir. Şiddetli akne kalıcı izlere neden olmasıyla özellikle erkeklerde intihar nedeni olarak belirlenmiştir. Bu derece şiddetli olmayan akne hastalarında bile yarattığı sorunlar nedeniyle, dermatolojik hastalıklar içerisinde en sık intiharla sonlanan ikinci hastalık olduğu da bildirilmiştir. Ayrıca, akne hastalarının kendilerine güven duyguları daha az, sosyal ilişkileri kısıtlı, depresyon, anksiyete seviyeleri ise daha yüksek olarak bulunmuştur. Bu nedenle tedavi edilmesi gereken önemli bir sorundur.
  Çok sayıda akne tedavi yöntemleri tanımlanmıştır. Bu tedaviler içinde %100 etkili bir yöntem hala geliştirilememiş olmakla birlikte akneye neden olan etkenin Propionibacterium acne(P bakterisi) olduğu bilinmektedir.

  Antibiyotiklerle P bakterisine de artık çok ciddi seviyede direnç gelişmiştir.
  Ağızdan alınan ilaçlar arasında en etkili tedavi yöntemi olan Roacutane’nın da çok fazla yan etkisi bulunmaktadır.


  Amerikan Aesthera PPx Lazer ile “Perfect me” sistemini birlikte kullanarak aktif akne tedavisinde yeni ve etkili bir yaklaşım sunuyoruz.
  Paylaş
  Akne tedavisi lazer Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  paylaşım için Allah razı olsun roacutane denilern ilacın tam bir kitap yan etkisi var