Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Cilt Bakımı Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cilt Bakımı Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar

  Reklam
  Cilt Bakımı

  Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

  Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.


  Cilt bakımı işlemi ortalama bir saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemleri uygulanır.
  Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.


  Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulanmadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan, deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
  Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar:
  1. Günde 2 litre su için.
  2. Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın.
  3. Sigara içmeyin.
  4. Aşırı güneşlenmeyin.
  5. Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.
  6. Cildinizi her gün nemlendirin.
  7. Her hafta 1 peeling yapın.
  8. 15 günde bir maske uygulayın.
  9. Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın.
  10. Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın.
  11. 3 günde 1 eriyinceye kadar bir buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.
  12. Ve bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasındaki farkın ilerleyen yaşlarda daha çok kendisini göstereceğini unutmayın  Paylaş
  Cilt Bakımı Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  makyajla ilgili yerler varcilt bakımında dikkat edilecek hususlar