Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Leke Tedavisi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Leke Tedavisi

  Reklam
  Leke tedavisi zor ve sıkıntılı bir tedavidir. Her lekenin tedavi edilebileceğini beklemek yanlış olur. Bazı lekeler cildin kendini yenileyebilen tabakası epidermiste, üst tabakasında yerleşirler. Bu lekeler lazer, kimyasal peeling gibi soyucu yöntemlerle rahatlıkla tedavi edilebilirken, cildin besleyici tabakası olan dermise yerleşmiş lekelerin tedavileri de oldukça zordur. Bu lekelerde ancak bir miktar açılma sağlanabilmektedir. Lekelerin hangi tabakada yerleşmiş olduğunun tespiti ancak muayene sonucunda kesinlik kazanır ve tedavi bu şekilde planlanır.

  Kimyasal peeling meyve asitlerinden elde edilmiş, seviyeleri çok kontrollü bir biçimde ayarlanmış, cildi soyan asitlerle; leke, sivilce ve gençleştirme işlemlerinde kullanılan tedavi şeklidir. Tedavi amaçlı uygulamalarda 15 gün 1 ay aralarla 4–5 seans uygulama yapılması gerekirken, düşük seviyeli asitlerle 2 ayda bir yapılması da cildin tazeliğini koruması açısından önemlidir. Tedavi Eylül ayı sonrasında planlanmalıdır.


  Er-YAG lazer ile leke tedavisi soyma tedavisidir ve tek bir seansla lekenin bulunduğu bölge soyularak tedavi sağlanır ancak pansuman takibi gerektirdiği için ekim ayı ile mart ayları arasında planlanması gereken bir tedavidir. Ücreti uygulama alanının büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.


  Plasmalite lazer ile leke tedavisi 15 gün ile 1 ay aralıklarla 5–6 seansa kadar uzayabilen, çoğu zaman kimyasal peeling ve evde kullanacağınız kremlerle desteklenen zor bir tedavidir. Tüm lekelerin tedavi edilmesi veya her lekenin yok edilmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle muayene ve lekelerin ne olduğunun tespiti çok önemlidir. Tedavinin ücretlendirilmesi muayene sonrasında çalışılacak olan alanın büyüklüğüne göre yapılmaktadır. Leke tedavisinin kış aylarına girerken planlanması daha uygundur.

  Tedavi kombinasyon tedavisi şeklinde de uygulanabilir. Ancak tedaviye başladıktan sonraki dönemde ve tedavi planlanana kadar ki dönemde güneş koruyucu kremler kullanılması gerekmektedir.


  Paylaş
  Leke Tedavisi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ciltteki sorunları gidermenin sağlıklı yolu her şeyden önce doktora başvurmadan geçmektedir. Bunun yanında doğal yollarla yapılan maskelerle cilt lekeleri gidermem mümkün.