Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Lazer Epilasyon Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Lazer Epilasyon

  Reklam
  Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon nedir ve nasıl çalışmaktadır?
  Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesidir. Lazer 40 yılı aşkın bir zamandır tıbbın çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı, cilt dokusuna zarar vermeden geçerek kıl kökündeki pigmentlere (renkli hücrelere) nüfuz eder. Kıl kökündeki renkli hücreler tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşür. Kök ısısının 60-70oC dereceye yükselmesi amaçlanır. Bu seviyeye çıkan ısı; kıl kökünü tahrip ederek, kıl kökünden yeni bir tüy çıkmasını engellemiş olur.


  Kaç seans uygulama gerekmektedir?
  Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kılların kalınlığı, yoğunluğu ve rengi her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Biz hastalarımızın en az 3 seans tedaviye devam etmelerini istiyoruz. 3 seans birçok hasta için tatmin edici bir sonuç verebiliyor. Ancak tüylerin tamamen ortadan kalkması arzulanıyorsa; hastanın 5 veya 8.inci seansa kadar devam etmesi gerekebilmektedir.  Bir seans ne kadar sürmektedir?
  Uygulama bölgesine göre süreler değişmektedir. Ortalama olarak bıyık ve çene bölgesi 4–5 dakikada tamamlanırken, her iki bacak 2–3 saat sürebilmektedir. Seans araları bir protokol dâhilinde 45–60 gündür. Seans aralıkları tedavi ilerledikçe uzar.

  Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir?
  Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.


  Her cilt rengine uygulanabilmekte midir?
  Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde tüyleri koyu renk olanlardır. Ancak MeDioStar miXT yüksek enerjili diod lazer ile çok açıktan çok koyu tene kadar değişen bir spektrumda tüm cilt tiplerine rahatlıkla uygulamalar yapılabilmektedir. Amerika’da zencilere kalıcı lazer epilasyon işleminde en çok kullanılan ve sonuç alınan lazer teknolojisidir.


  Lazer epilasyon güvenli midir ?
  Evet. Lazerin ürettiği enerji bir ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur.


  Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?
  Hamileler dışında 16 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir. MeDioStar miXT yüksek enerjili diod lazer ile solaryumla veya güneş banyosu ile bronzlaşmış kişilere güvenle uygulama yapılabilmektedir.


  Uygulama esnasında acı hissediliyor mu?
  Hafif bir acı hissi olması beklenilen bir durumdur. MeDioStar miXT yüksek enerjili diod lazer ağrı seviyesi en düşük lazer epilasyon sistemidir. Tasarım ödülü almış, özel soğutuculu ucu sayesinde ağrı diğer cihazlarla kıyaslandığında yok denecek kadardır. Uygulama esnasında kıl köklerinin, enerjiden etkilendiğini gösteren kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Ancak uygulama bölgesinde oluşabilecek bu durum çok kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır.


  Uygulama öncesinde nelere dikkat edilmelidir?
  Uygulama bölgesinde, 4 hafta önceden başlamak kaydıyla cımbız, ağda ve kıl dökücü krem gibi köke etki eden metotlar kullanılmamalıdır.


  Sonuçlar kalıcı mıdır?
  Kökleri tahrip edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. FDA tarafından da onaylanan bu durum, uzun süreli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.


  Uygulama sonrası dikkat etmenizi istediğimiz hususlar;
  Uygulama sonrası dikkat etmenizi istediğimiz hususlar;
  ·Tüyleriniz uygulamamızdan 3–10 gün içinde dökülmeye başlayacak ve bu dökülme 15–20 gün arasında sürecektir.
  ·Lazer tedavisi sonrasında; öncesinde olduğu gibi tüylerinizin köklerine yönelik (cımbız, ağda, sirağda, iğneli epilasyon, vs.) herhangi bir yöntem uygulamayınız.
  ·Güneş koruyucunuzu doktorunuzun tavsiye ettiği gibi kullanmayı ihmal etmeyiniz.
  ·Uygulama bölgesinde genellikle 2–3 saat süren yanma ve kızarıklık oluşabilir. Aksi bir durumda doktorunuza başvurunuz.
  ·Seans aralıklarının 45–60 gün olması gerekmektedir. Bu aralığın kısalması tedaviye herhangi bir fayda sağlamaz ancak bu aralığın uzaması; daha çok sayıda tüyün çıkmasını ve tedaviden yüksek oranda faydalanmanızı sağlayacaktır.
  Lazer epilasyon tedavisi sabır isteyen, uyum gerektiren bir tedavi biçimidir. Bu tedaviye uyum sonuçta başarıyı getirecektir.  Paylaş
  Lazer Epilasyon Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  paylaşım için Allah razı olsun masraflı bir yöntem