Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Ayakların rahatlığını sağlamak için öneriler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ayakların rahatlığını sağlamak için öneriler

  Reklam


  1 — Bütün gün hareket halinde olan bir ayak için ter kadar zararlı bir şey yoktur. Orta yumuşaklıkta bir tırnak fırçası, ılık su, bol sabun, her akşam ayaklarınıza yapacağınız banyo için lüzumludur. Bu sayede ayakların derisini de, sağlığını da korumuş olursunuz.


  2 — Sıcak su banyosundan sonra ayaklarınızı soğuk sudan geçirin, bu iş için hazırlanmış bir kremle masaj yapın. Krem tüpünden bir miktar kremi avuçlarınıza sıkın. Sonra ayaklarınıza, sanki dar bir çorap giymeye çalışıyormuşsunuz gibi, yukarı doğru hareketlerle masaj yapın.

  3 — Tırnaklarınızı mümkün olduğu kadar sık kesmeye çalışın. Ayaklarınızı, ozellikle parmak aralarını pudralayın.

  4 — Tırnakların sertleşen kısımlarını arasıra torpillemeyi unutmayın, Böylece. hem tırnaklarınız güzelleşir, hem de çoraplarınız yırtılmaz.

  5 — Ayaklarınızı yalnız akşamları yıkamakla kalmayın: sabah banyosu insana çeviklik verir; banyo yapmadığınız zamanlar bile, sabahları. Hiç olmazsa ayaklarınızı yıkamalısınız. Parmakların boyanmasına ondan sonra sıra gelir.
  alıntı


  Paylaş
  Ayakların rahatlığını sağlamak için öneriler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bütün günün yorgunluğunu ve vücudun ağırlığını taşıyan ayaklar özellikle akşam olunca ağrımaya başlayacaktır. Ayaklarımız dinlendirmek için ılık su ile yıkamalı ve ayaklarımızı biraz yukarı koyarak ayaklarımız dinlendirip ağrılarımızı azaltabiliriz.