Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan saç kıran için sarımsak bitkisel yöntem Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  saç kıran için sarımsak bitkisel yöntem

  Reklam
  saç kıran için sarımsak bitkisel yöntem


  Sarımsak, binlerce yıldır tedavi edici özellikleri sayesinde değer verilen bir bitki olmuştur. Sanskritçe dökümanlarda 5000 yıl öncesinde kullanıldığı belirtilmektedir. Eski Mısırlarda piramitlerin yapılmında çalışan işçilere dayanıklılık ve güç arttırmak için verilmiştir; Louis Pasteur antibakteriyel özellikleri üzerinde araştırmalar yapmıştır, her iki dünya savaşında da doktorlar savaş yaralarının iyileşmesi için kullanmışlardır. Sarımsağın sağlığa olumlu etkileri içerdiği 100 den fazla sülfür bileşiğinen kaynaklanır. Günümüzde özellikle son dönemde yapılan araştırmalar sonucu sarımsak sağlığın korunması açısından tekrar büyük önem kazanmıştır. Solgarın taze sarımsaktan elde edilen ve kokusu azaltılmış olan sarımsak yağı aşağıdaki amaçlarla kullanılmaktadır:

  Virüs, bakteri, mantar ve parazitler gibi çok sayıda patojen üzerinde geniş spektrumlu anti-mikrobiyal etki gösterir. Özellikle mantarlara karşı (antimikotik) çok etkili olduğu bulunmuştur ve sarımsak yağından hareketle pek çok sentetik antimikotik madde sentezlenmiştir.

  Sarımsak,kardiyovasküler sisreme pek çok yararlar sağlar. Sarımsak serum kolesterol seviyesinin hafifçe düşmesine ve HDL/LDL oranının düzelmesine yardımcıdır. Ayrıca tansiyonun kontrolüne de yardımcıdır.


  Paylaş
  saç kıran için sarımsak bitkisel yöntem Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir çok erkek saç kıran olmaktadır.Buna en önemli neden strestir.Hemen bu bölgeye sarısak kesilmeli ve sürülmelidir.Zaman içinde dökülen yerler kapanmaya ve düzelmeye başlayacaktır. 3. 3
  Sarımsağın sağlığımız için bir çok faydası olduğu gibi aynı zamanda antibiyotik olarakta kulanılıyor baş ve diş ağrısı gibi aynı zamandada kaşın ve kirpiklerin gürleşmesi uzaması içinde kulanılır