Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Saçların Çabuk Ve Salıklı Uzaması İçin Saç Bakım Maskeleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Saçların Çabuk Ve Salıklı Uzaması İçin Saç Bakım Maskeleri

  Reklam
  Saçların Çabuk Ve Salıklı Uzaması İçin Saç Bakım Maskeleri
  Saçların Çabuk Uzaması İçin Ne Yapabiliriz?
  Saçların Çabuk Uzaması İçin Maske tarifi


  SAÇLARIN ÇABUK VE SAĞLIKLI UZAMASI İÇİN SAÇ BAKIM MASKELERİ

  Uzun saçlar kadın için önemli bir aksesuar gibidir. Her kadının saçı aynı hızda uzamaz. Bazı kadınların saçı çabuk uzarken, bazılarının ise saçı geç yada yetersiz uzar. Bitkilerin saç bakımı konusunda da önerileri var. İşte bizden size birkaç tarif;

  80 gr. kekiği 1 lt. suda 3-4 dakika kaynattıktan sonra süzün. Saç diplerini masaj yaparak yıkayın. Kahverengi saçlar kekik çayı ile yıkanırsa renklerini korur ve parlaklık kazanır.

  Günlük düzenli olarak alfayla, ıspanak ve kişniş suyunu eşit miktarda karıştırıp için. Ayrıca saç derisine badem yağı ile yapacağınız masaj hem saçlarınızın dökülmesini önleyecek hem de daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

  Bir ad et turpu rendeleyip suda yarım saat kadar pişirip süzün. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ilave edip iyice çırpın. Bulamaç haline geldikten sonra saçlarınızı ovarak yıkayın.

  Bu tarifimiz koyu renk saçlara sahip olan hanımlar için. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın.
  Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

  NOT : Erkekler de uygulayabilir.  Paylaş
  Saçların Çabuk Ve Salıklı Uzaması İçin Saç Bakım Maskeleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Saçların düzenli olarak yıkanması ve temiz tutulması gerekmektedir.İnsanların saçları için bir çok bakım kürleri uyguladığını biliyoruz.Fakat düznli bakım ve temiz tutmak saçlar için sağlıklı uzamak demektir.