Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Kusursuz Saç Önerileri Nelerdir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kusursuz Saç Önerileri Nelerdir?

  Reklam
  Kusursuz Saç Önerileri Nelerdir?
  Kusursuz saçlar için pratik öneriler
  Kusursuz Saç Önerileri


  SAÇLARIM ÇOK UZUN, HİÇBİR ŞEKLE GİRMİYOR

  Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yıkayıp nemini aldıktan sonra bolca köpük sürün. Ardından kalın bigudilerle saçınızı sarın. Yarım saat beklettikten sonra bigudileri açın ve parmaklarınızla şekil verin.

  SAÇLARIM ÇOK CANSIZ VE DÖKÜLÜYOR

  Saçların cansız olmasının en büyük nedeni yetersiz kan dolaşımı. Bu, aynı zamanda saçların dökülmesine de yol açıyor. Kan dolaşımını artırmak için günde iki kere saç derinize parmaklarınızla masaj yapın. Faydasını göreceksiniz.

  SAÇLARIM PARLAMIYOR  Kusursuz saçlar için pratik öneriler nelerdir?
  Kusursuz Saç Önerileri

  Güzel bir tenin yanında kusursuz şekilli saçlarla güzelliğinizi bütünlemiş olursunuz. Fakat bazı saç problemleri saçların güzelliğine gölge etmektedir.

  SAÇIM HİÇ FÖN TUTMUYOR

  Gerçekten de bazı saçlarda uzun fönlerden sonra bile model hemen kayboluyor. Çok ince telli ya da çok kalın telli olanlarda böyle bir sorun olabilir.

  Cosmotürkün haberine göre, eğer saç teliniz çok inceyse hacim katan şampuanlardan kullanın. Ayrıca yıkamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da çok az kullanın.

  Kalın telli saçlar da şekle girmekte zorlanırlar. Şampuandan sonra durulama gerektirmeyen saç kremleriyle bakım uygulayın. Fön çektirmeden önce saçınızı bir miktar köpükleyin.


  Saçlarınız birkaç ayda bir, ekstra bakım yapmalısınız. Çeşitli kozmetik firmalarının yoğun bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Saç tipinize en uygun olanını kuaförünüze danışın. Ancak yoğun bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar var. Mesela asla bakımı saçlarınızı yıkadıktan sonra yapmayın. Çünkü fazla bakım kremi saçları daha da matlaştırıyor.

  SAÇLARIM KIRILDI

  Mutlaka bir- iki santim kestirmelisiniz. Bunun dışında özel saç bakım kremleri kırık uçları tamir eder. Saçlarınızın kırılmasını önlemek için çok sıcak kurutmamalı. Ve havluyla nemini alırken dikkatli olmalısınız. Ayrıca saç tokaları da saçları kırıyor.

  SAÇIMIN BOYASI HEMEN AKIYOR

  Kına, boya, ya da geçici boya, mutlaka her yıkamada biraz kan kaybediyor. Bunu engellemek için son durulama suyuna bir miktar sirke karıştırın. Ekşi, boyanın akmasını engelliyor.  Paylaş
  Kusursuz Saç Önerileri Nelerdir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların saçlarına çok önem verdikleri aşikardır.Saçlar bizlerin dışarıda iletişim kurarken ilk görünen yerlerdir.Bu nedenle saç tiplerine göre hareket etmek ve ona göre bakımlar yapmak lazım.