Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Kepek Bitkisel Tedavi Nasıl Olur? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kepek Bitkisel Tedavi Nasıl Olur?

  Reklam
  Kepek Bitkisel Tedavi Nasıl Olur?
  Kepek Bitkisel Tedavi

  Kepek, sıklıkla rastlanan bir saç derisi rahatsızlığıdır. Genel olarak çinko eksikliği, mikroplar ve saç derisinin gereğinden fazla kuruması durumlarında saçta kepek sorunu ortaya çıkar. Kepek problemi için bitkisel tedavi önerileri için aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

  Kepek sorunu ve bitkisel tedavisi:

  Saçlarınızı 10 günde 1 kez olacak şekilde sirke ile yıkayın.
  Vakumsuz yoğurt ve yumurta sarısı birbirine karıştırıldıktan sonra saç diplerine sürülüp ortalama 3 ila 5 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.
  Bir miktar pelin otu kaynatılır ve içerisine az miktarda tuz karıştırdıktan sonra kafaya sürülür. Ortalama 3 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile saçlar temizlenir.

  Yukarıda yer alan kepek sorunu için bitkisel tedavi çözüm önerileri, saç derisini besleyerek kepek sorununu ortadan kaldırmakdır. Saçlarınızda kepeklenme sorunu tekrar ettiği zaman kürleri tekrar uygulayabilirsiniz.  Paylaş
  Kepek Bitkisel Tedavi Nasıl Olur? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kepeklerden kurtulma yolları arasında en fazla kepek şampuanlarını kullanmak gelmektedir.Bunun yanında insanların bazı bitkisel yağları denemekteler.Bunların da faydası olmaktadır.