Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Kuru Saçlar İçin Bakım İçin Doğal Öneriler Nelerdir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kuru Saçlar İçin Bakım İçin Doğal Öneriler Nelerdir?

  Reklam
  Kuru Saçlar İçin Bakım İçin Doğal Öneriler Nelerdir?
  Kuru Saçlar İçin Bakım İçin Doğal Öneriler Kuru Saçlar İçin Bakım

  Kuru Saç, Kuru Saç Bakımı, Kuru Saçlar, Kuru Saçlar İçin Bakım Maskeleri, Kuru Saçlar İçin Doğal Bakım, Kuru Saçlar İçin Maske, Kuru Saçlar İçin Öneriler, Kuru Saçlara Bakım
  Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?
  * Kuru saçların bakımı özen ister. ama, öncelikle bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Yüksek ısıda, uzun süre ve çok yakından saç kurutmak olumsuz etkiler yaratır. Saçınızın nemini kaybeder, ışıltısı yok olur. Saç kurutmasını orta kademede çalıştırmak en ideali olacaktır.
  * Saçlarınızı güneşten ve klorlu sudan koruyun. Havuza ya da denize girerken bone takmaya özen gösterin. Eğer uzun süre güneş altında kalacaksınız şapka takmanızda fayda vardır.
  * Kullanacağınız maskenin özelliğine göre haftada bir ya da ayda bir kez özel bakım maskesi uygulayın. Zamanım yok diyerek bakımı ertelemeyin. Önemli olan ilk adımı atmaktır. Bir kere deneyip ışıltılı saçlarınızı gördükten sonra devam edeceksiniz. Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Yapabilirsiniz.
  Kuru saçlar için özel bakım maskesi- Kuru Saç İçin Maske-Kuru Saçlar İçin Saç Maskesi
  Gerekli Malzemeler :
  * 1 tatlı kaşığı bal,
  * 1 fincan sıcak su,
  * 1 tatlı kaşığı badem yağı,
  * 1 tatlı kaşığı ceviz yağı,
  * Yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı,
  * Yarım limonun suyu,
  Hazırlanışı ve Kullanım Şekli : Tüm malzemeleri cam bir kâsede karıştırın. Maskeyi saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Streç filmle saçınızı sarıp 1 saat bekleyin. Saç tipinize uygun şampuanla yıkayıp, durulayın. Havluyla yumuşak hareketlerle iyice kurulayın. Orta kademeli ısıda saçlarınızı kurutun.Saç bakım maskesi ile saç deriniz nemlenecek, saç telleriniz parlayacak ve güçlenecektir. Bu maskeyi 15 günde bir uygulayabilirsiniz.


  Paylaş
  Kuru Saçlar İçin Bakım İçin Doğal Öneriler Nelerdir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kuru saçların bakımı zor olmaktadır.Kuru saçların nemlendirilmesi gerekmektedir.Bunun için de bol su içmek ve saçımıza kreler sürmek gerekmektedir.Bitkisel yağlardan da faydalanmak gerekir.