Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan İğneli epilasyon sonrası neler yapılmamalıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İğneli epilasyon sonrası neler yapılmamalıdır?

  Reklam
  Epilasyonu takip eden 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen faktör parfüm,deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir.epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahris edilmemelidir. Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde iritasyona ve alerjiye sebeb olabilir.
  Ayrıca epilasyonu takip eden 3 gün içerisinde kızgın güneş altında bronzlaşılmamalıdır  Paylaş
  İğneli epilasyon sonrası neler yapılmamalıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hastaların sağlığının korunması için birincil derecede önlemler alınmalıdır. Bir çok malzeme, tek kullanımlık olduğu gibi; gereğinde uygulanan sterilize edici solüsyonlar, infeksiyon hastalıklarına ( mantar, virüs, spor, bakteriler, HIV, HBV, Clostr. Diff… ) karşı % 100 koruyucudur.

  Uzmanlar yine tek kullanımlık, kaliteli cerrahi eldivenler takmakta; işlemde altın veya yalıtımlı problar kullanılmaktadır. Elektroliz sonrasında; cilde “Cataphoresis” ( kataforez ) uygulanmalıdır. Bu yöntem sayesinde; cilt tekrar dezenfekte edilmekte; ağrı, kızarıklık, şişlik azalmakta; açılmış olan gözenekler tekrar kapanmakta; cildin pH düzeyleri normale dönmektedir. Kataforez sonrasında ise; cilt bir kez daha uygun antiseptiklerle silinir.

  Özellikle tedaviyi izleyen 48 saat süresince, evde de cilde iyi bir bakım uygulanması; hem enfeksiyon, hem de leke oluşması riskini azaltacaktır. Bu bakım ise; sadece doktorunuz tarafından önerilecek ve yumuşak pamuk kullanarak günde iki kez uygulayacağınız antiseptik bir solüsyondur. Bundan evvel ellerin iyice yıkanıp temizlenmesi enfeksiyonlardan korunmak için birincil şarttır. Bu dönemde krem ve nemlendirici kullanımı önerilmez. Kortizon ve diğer steroid içeren kremler kullanılmaz. 2 gün sonrasında cildinize hafif masaj uygulamanız iyileşmeyi hızlandıracaktır.

  En az 2 gün boyunca müdahale edilen bölgeye makyaj yapmamanız veya tüy sarartıcı kullanmamanız önerilir. Çünkü bunlar cildinizin enfekte olma ihtimalini arttırabilirler. Aynı zamanda güneş ışınlarından korunulması, hatta seans aralıkları boyunca da güneşten koruyucu kremlerin uygulanması tercih edilir.

  Seanslar arasında çıkan kılları kesmeniz veya tıraşlamanız gerekir. Ağda, cımbız veya depilatör kremleri kullanmanız uygun olmaz.iğneli epilasyon sonrası bakım