Müslüman Hanımlar ve Güzellik ve Bakım Forumundan Meme ucu Çatlaklarına Gayazulen Çiçeği İle Tedavi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Meme ucu Çatlaklarına Gayazulen Çiçeği İle Tedavi

  Reklam
  Meme ucu Çatlaklarına Gayazulen Çiçeği İle Tedavi
  meme şişmesinin tedavisi - meme uçlarında çatlak - meme ucu çatlakları - meme ucu çatlaklarına ne iyi gelir - meme ucu çatlaklarının tedavisi - meme ucu tedavisi
  Gerek emzirme işleminin doğru yapılmamasından, gerekse bebeğin uzun süreli ve sık sık emmesiyle meydana gelen meme ucu çatlakları birçok annenin en büyük sorunlarındandır. Oysa gayazulen çiçeği hem meme ucu çatlaklarına hem de memede meydana gelen ağrılarda etkili bir şifalı bitkidir.

  Yüzyıllar önce Güney Amerika’da yerlilerinin tedavi amacıyla kullanmaya başladığı gayazulen çiçeği, modern dünyada da annelerin imdadına yetişti.

  Türkiye’de doğru emzirme teknikleri yeterince uygulanmadığı için birçok anne, meme ucu çatlakları sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Bu durum anneyi emzirmeden uzaklaştırdığı gibi bebeği de gelişimi için şart olan anne sütünden mahrum bırakıyor.

  Bitkisel pomat yan etkisiz

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Op. Dr. Hakan Ünlü, şunları söyledi:

  “Doğru emzirme tekniklerinin kullanılması ve bu amaca yönelik tedavi ve önlem amaçlı bitkisel pomatlar, annelerin bu dönemde işini kolaylaştırıyor.

  Halk arasında alkolle, karbonatlı suyla silme gibi inanışlar yanlış. Bunun yerine gayazulen etken maddeli bitkisel pomad tercih edilmeli. Çünkü bitkisel pomadların toksik özelliği yok.

  Yine emzirme sırasında da kullanılan bitkisel pomadın bebeğe hiçbir yan etkiside olmuyor. Ağrısız bir şekilde uygulama yapmanızı sağlayan bitkisel pomadlar, dokunun beslenmesini de sağlıyor.

  Tahriş olmuş, çatlamış meme uçlarının bakımında ve angorjman denilen meme şişmelerinin tedavisinde, bitkisel içerikli pomat tercih edilmeli.

  Bitkisel pomat, meme başını nemlendiriyor ve bakterilerin buraya yerleşmesini engelleyerek çatlakları önlüyor.

  Guajak ağacından elde edilen gayazulen içerikli bitkisel pomat, doğal ve iyileştirici etkisiyle oluşmuş çatlakları da kısa sürede tedavi ediyor.”  Paylaş
  Meme ucu Çatlaklarına Gayazulen Çiçeği İle Tedavi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yeni doğum yapan kadınlarda daha fazla meydana gelmektedir.Fakat bu durumda emzirme işi ihmal edilmemeli ve eczaneden süt sağmak için bir alet almak gerekmektedir.Doktorun verdiği ilaçları kullanmak ve sütün kesilmemesi ve bebeğin sağlığı için bu alet ile sağılan sütten içerilmesi gerekir.gayazulen